اخبار استان هااصفهانحوادثحوادث پلیس

از خبر دستگيري کلاهبردار 2500ميلياردي تا سایر اخبار و حوادث انتظامی استان اصفهان در بسته خبری روز

فرمانده انتظامي استان گفت: فردي که به جرم کلاهبرداري 2 هزار و 500 ميليارد ريالي محکوم و متواري شده بود در عمليات ماموران سازمان اطلاعات اين فرماندهي شناسايي و دستگير شد.مشروح این خبر و سایر اخبار انتظامی استان در ادامه می آید.

 

 سردارحميد علينقيان پور” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: در پي وصول حکم جلب فردي که به جرم کلاهبرداري 2 هزار و 500 ميليارد ريالي محکوم اما متواري بود موضوع شناسايي و دستگيري وي به صورت ويژه در دستور کار ماموران سازمان اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان قرار گرفت.

 وي با بيان اينکه متهم داراي 16 فقره پرونده مفتوح و جاري در شعبات مختلف دادسرا و اجراي احکام اصفهان بود افزود: با تلاش شبانه روزي و اقدامات خاص و دقيق اطلاعاتي و انجام تحقيقات ميداني گسترده سرانجام سرنخ هايي از حضور و تردد متهم در يکي از مناطق شهرستان اصفهان بدست آمد.

فرمانده انتظامي استان اصفهان تصريح کرد: با شناسايي مخفيگاه متهم ماموران با طراحي يک عمليات ويژه و حساب شده محل را به محاصره در آورده و فرد مذکور پيش  از اينکه فرصت فرار پيدا کند در يک اقدام به موقع و ضربتي دستگير و به سازمان اطلاعات انتظامي استان منتقل و پس از مواجه با مدارک و مستندات ارا ئه شده از سوي پليس به جرم خود اعتراف کرد که در اين خصوص پرونده تشکيل و متهم براي رسيدگي قانوني تحويل مرجع قضائي شد.

سردارعلينقيان پور  با هشدار به کساني که با سؤاستفاده از اعتماد مردم اقدام به کلاهبرداري از آنان و هدر دادن سرمايه هايشان مي کنند گفت: اين افراد مطمئن باشند که هيچ راه فرار و گريزي ندارند و عاقبت با دستان قدرتمند پليس گرفتار شده و بايستي در پيشگاه قانون پاسخگوي اعمال خود باشند.

 اين مقام ارشد انتظامي با بيان اينکه کلاهبرداران با شيوه و شگردهاي مختلف در کمين افراد ساده و زودباور هستند خاطر نشان کرد: به شهروندان توصيه مي کنم از اعتماد بي جا به افراد ناشناس  که ادعاي پرداخت سودهاي کلان در ازاي سرمايه گذاري در زمينه هاي مختلفي از جمله رمرز ارز، واردات و صادرات، پروژه هاي ساختماني و … مي کنند خودداري و فريب ظاهر شيک و دفترکار و اسناد و مدارک جعلي و قلابي انان را نخورند و در صورت مشکوک شدن به چنين افرادي سريعاً از طريق تماس با شماره تلفن 110 و يا مراجعه به يکي از مراکز انتظامي و يا اداره جعل و کلاهبرداري پليس اگاهي استان موضوع را مطرح  تا در اسرع وقت با اين گونه افراد برخورد قاطع و قانوني صورت گيرد.   

لوازم ورزشي قاچاق به بازار نرسيد

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامي شهرستان نطنز از توقيف يک دستگاه کاميون حامل 30 ميليارد ريال لوازم ورزشي قاچاق در عمليات مأموران انتظامي اين فرماندهي خبرداد.

به گزارش خبرگزاري پليس، سرهنگ” مهدي کريمي ” در تشريح جزئيات اين خبر اظهار داشت: در راستاي طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز، ماموران فرماندهي انتظامي شهرستان نطنز  حين کنترل خودرو هاي عبوري در يکي از محور هاي مواصلاتي به يک دستگاه کاميون مشکوک و جهت بررسي آن را متوقف کردند.

وي افزود: مأموران در بازرسي از خودروي مذکور موفق شدند محموله اي از لوازم ورزشي قاچاق شامل31 کارتن توپ، 5 هزار جفت دستکش رزمي، 2 هزار و 404 دست لباس ورزش رزمي و 6 هزار و 466 عدد انواع ميت، ساق بند و مچ بند ورزشي که فاقد مدارک قانوني و معتبر گمرکي بود را کشف کنند.

فرمانده انتظامي شهرستان نطنز  با بيان اينکه ارزش کالاهاي مکشوفه برابر اعلام کارشناسان مربوطه 30 ميليارد ريال  برآورد شده است تصريح کرد: در اين خصوص خودرو مذکور توقيف، پرونده تشکيل و به همراه راننده متخلف براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شد.

ناکامي سوداگر مرگ در”شهرضا

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامي شهرستان “شهرضا” از کشف محموله ترياک در ايست و بازرسي شهيد امامي اين شهرستان خبرداد.

سرهنگ”صادق کاظمزاد”در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در راستاي اجراي برنامه هاي مقابله اي با قاچاق مواد مخدر و برخورد قاطع با سوداگران مرگ، مأموران ايستگاه ايست و بازرسي شهيد امامي اين شهرستان حين کنترل خودرو هاي عبوري به يک دستگاه کاميونت مشکوک و جهت بررسي آن را متوقف کردند.

وي افزود: مأموران ضمن هماهنگي با مرجع قضائي به بازرسي از اين خودرو پرداخته و با هوشياري موفق شدند مقدار 19 کيلو و 800 گرم ترياک که داخل خودرو جاساز شده بود را کشف کنند.

فرمانده انتظامي شهرستان شهرضا با اشاره به اينکه در اين رابطه يک متهم دستگير و پس از تشکيل پرونده براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شد برعزم راسخ پليس در برخورد با سوداگران مرگ تأکيد و از شهروندان خواست اخبار و اطلاعات خود پيرامون اين موضوع را از طريق تماس با مرکز فوريت هاي110 به پليس اطلاع دهند.

سارقان احشام در “نجف آباد” دستگير شدند

گروه استان ها_ اصفهان _فرمانده انتظامي شهرستان “نجف آباد” از شناسايي و دستگيري 2 سارق احشام در عمليات مأموران انتظامي اين فرماندهي خبر داد.

سرهنگ”ميثم گوهري آراني”در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در پي وقوع چند فقره سرقت احشام در اين شهرستان بررسي موضوع جهت شناسايي و دستگيري سارق يا سارقان در دستور کار مأموران فرماندهي انتظامي شهرستان نجف آباد قرار گرفت.

وي افزود: کاراگاهان پليس آگاهي با بررسي ميداني و انجام اقدامات هوشمندانه پليسي موفق به شناسايي 2 سارق سابقه دار درارتباط با اين سرقت ها شده که پس از هماهنگي با مرجع قضائي در عملياتي ضربتي متهمان را در مخفيگاهشان دستگير کردند.

فرمانده انتظامي شهرستان نجف آباد گفت: متهمان که در مواجهه با ادله و مدارک پليس چاره اي جز بيان حقيقت نداشتند در تحقيقات به عمل آمده تاکنون به 4 فقره سرقت احشام در اين شهرستان اعتراف کرده که پس از تشکيل پرونده براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شدند.

قاچاق 10 ميلياردي لوازم خانگي در خميني شهر

گروه استان ها _ اصفهان _جانشين فرمانده انتظامي استان از کشف محموله لوازم خانگي قاچاق در انبار وسايل و قطعات خودرو در شهرستان خميني شهر خبر داد.

سردار محمدرضا هاشمي فر” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: ماموران پليس امنيت اقتصادي فرماندهي انتظامي استان اصفهان با اشرافيت اطلاعاتي خود از دپوي محموله اي از انواع لوازم خانگي قاچاق در انبار وسايل و قطعات خودرو واقع در شهرستان خميني شهر مطلع و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

 وي افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم و اخذ دستور قضائي به همراه نيروهاي پليس امنيت اقتصادي فرماندهي انتظامي شهرستان خميني شهر از انبار مذکور بازديد کرده و در نهايت محموله اي از انواع لوازم خانگي شامل پکيج ،  هود،  فر توکار و سينک ظرفشويي را کشف کردند.

جانشين فرمانده انتظامي استان اصفهان عنوان کرد: پس از بررسي محموله مربوطه توسط کارشناسان اداره صنعت، معدن و تجارت استان قاچاق بودن کالاهاي مذکور محرز و برابر ماده 4 تبصر 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا نسبت به توقيف آنها اقدام شد.

سردار هاشمي فر در خاتمه  ارزش محموله قاچاق را 10 ميليارد ريال اعلام کرد و گفت: در اين خصوص يک نفر دستگير و پرونده  براي رسيدگي قانوني به اداره تعزيرات حکومتي شهرستان خميني شهر ارسال شد

قتل در اصفهان دستگيري در قزوين

گروه استان ها – اصفهان- رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان از دستگيري فردي که همسايه خود را با چاقو به قتل رسانده بود خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري پليس، سرهنگ “حسين ترکيان” در تشريح جزئيات اين خبر اظهار داشت:  روز چهارشنبه بيستم دي ماه  يکي از شهروندان با مرکز فوريت هاي پليسي 110 فرماندهي انتظامي استان اصفهان تماس گرفته و از نزاع و درگيري  شديد بين دو شهروند خبر مي دهد که متعاقب آن واحد گشت پليس در محل حضور يافته و مشاهده مي کند مردي  35 ساله براثر ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده و قاتل نيز از محل متواري شده است.

وي گفت: با کشته شدن اين شهروند پرونده براي رسيدگي تخصصي به پليس آگاهي استان ارجاع و تيمي مجرب از کارآگاهان اداره مبارزه با جرايم جنايي اين پليس تحقيقات در اين خصوص را آغاز کردند .

رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان ادامه داد: در بررسي ها علمي و تخصصي صورت گرفته توسط کارآگاهان مشخص شد قاتل  و مقتول هر دو با هم همسايه  بوده که هميشه  بر سر جاي پارک خودرو با هم اختلاف داشتند و روز حادثه نيز به همين دليل با هم درگير شده بودند.

سرهنگ ترکيان افزود: با تلاش شبانه روزي و اقدامات هوشمندانه ماموران  سرانجام سرنخ هايي از  حضور قاتل در استان قزوين به دست آمده  و سريعا تيمي عملياتي با اخذ نيابت قضائي به اين استان اعزام و در يک عمليات ضربتي متهم را پس از 4 روز از ارتکاب قتل دستگير و به پليس آگاهي اصفهان منتقل کردند.

اين مقام انتظامي عنوان کرد: متهم پس از مواجهه با مستندات و مدارک متقن پليس لب به اعتراف باز کرده و گفت؛ در روز حادثه همسايه ام مانند هميشه بر سر جاي پارک خودرو  با من درگير شده و شروع به گفتن ناسزا و کلمات رکيک کرد و من هم که ديگر تحمل شنيدن حرف هايش را نداشتم و خونم به جوش آمده بود چاقوي ضامن داري که بيشتر اوقات در جيبم بود را در آورده و چند ضربه به او زدم و پس از آن به سرعت محل را ترک کرده و به ترمينال رفتم و سريعاً بليطي به مقصد استان قزوين گرفتم تا در منزل اقوامم پنهان شوم که تنها چند روز بعد ماموران پليس به سراغم آمدند و دستگيرم کردند.    

 رئيس پليس آگاهي استان اصفهان در خاتمه خاطر نشان کرد: با تکميل تحقيقات و اعتراف صريح  متهم به قتل  همسايه خود وي به همراه پرونده براي انجام اقدامات قانوني تحويل مرجع قضائي شده و با حکم قاضي روانه زندان شد.

کشف لوازم آرايشي قاچاق در”گلپايگان

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامي شهرستان”گلپايگان ” از کشف 2 هزار قلم انواع لوازم آرايشي و بهداشتي قاچاق در عمليات مأموران انتظامي اين فرماندهي خبرداد.

سرهنگ علي اصغر محمدي” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در راستاي طرح مقابله قاطعانه با معضل شوم قاچاق، ماموران فرماندهي انتظامي شهرستان گلپايگان  از نگهداري و توزيع کالاي قاچاق در تعدادي از واحد هاي صنفي سطح شهرستان مطلع و بررسي موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وي افزود: در اين رابطه مأموران ضمن هماهنگي با مرجع قضائي طي بازديد از 2 واحد صنفي، موفق به کشف 2 هزار قلم انواع لوازم آرايشي و بهداشتي قاچاق شدند.

فرمانده انتظامي شهرستان”گلپايگان” با اشاره به اينکه برابر اعلام کارشناسان مربوطه ارزش کالاهاي قاچاق کشف شده يک ميليارد و 500 ميليون ريال برآورد شده است گفت: در همين رابطه 2 متهم شناسايي که پس از تشکيل پرونده براي انجام اقدامات قانوني به اداره تعزيرات حکومتي معرفي شدند.

کشف ترياک از زير بار گوجه

گروه استان ها_ رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان از توقيف يک دستگاه کاميون که اقدام به قاچاق مواد مخدر در پوشش حمل بار گوجه مي کرد خبر داد.

سرهنگ احمد نيکبخت” درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با اقدامات اطلاعاتي و رصد هوشمندانه خود از عبور يک دستگاه کاميون حامل مواد مخدر از منطقه غرب استان  مطلع و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وي افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم در مسير ورودي شهرستان نايين مستقر و با همکاري ماموران فرماندهي انتظامي شهرستان نايين اقدام به کنترل و نظارت بر خودروهاي عبوري کردند که در نهايت خودروي مذکور که حامل بار قانوني گوجه بود شناسايي و متوقف شد.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: در اين عمليات 20 کيلو ترياک از زير بار گوجه اين خودرو کشف و 2 نفر در اين رابطه دستگير و پس از تشکيل پرونده تحويل مرجع قضائي شدند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا