اخبار استان ها

به‌روزرسانی تصاویر سه بعدی شهر قم در سامانه شهرنما

مجید متین‌فر در گفتگویی در قم اظهار کرد: با توجه به اهمیت خدمات شهرسازی الکترونیک به شهروندان مراحل بارگذاری تصاویر پانوراما در سامانه یکپارچه شهرسازی (سرای ۸) شهرداری انجام‌شده و مبنای ارائه خدمات دقیق و سریع به شهروندان خواهد بود.

وی افزود: تحولات بسیار تأثیرگذاری در روند ارائه خدمات به شهروندان با تصاویر سه بعدی صورت می‌گیرد و غنی سازی بانک اطلاعات شهری، مرجع مناسبی برای کارشناسان حوزه‌های مختلف داخل و خارج شهرداری از جمله دستگاه‌های خدمات‌ رسان در رسیدگی به پرونده‌ها و درخواست‌های شهروندان خواهد بود.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم با اشاره به تحولات اخیر در سامانه‌های شهرسازی، عنوان کرد: با تکمیل و به‌روزرسانی اطلاعات مربوط به سامانه‌های الکترونیکی، ساختاری متفاوت، پیشرفته و با رویکرد ایجاد شهر هوشمند، شاهد ارتقای سیستم یکپارچه شهرسازی و درآمد خواهیم بود.

متین‌فر تصریح کرد: تصاویر سه بعدی پانوراما، زمینه انجام اموری از جمله مشاهده و بررسی روند تغییرات شهر، برداشت سریع المان‌های شهری مانند مبلمان، حمل و نقل و ترافیک، پارک‌ها و فضای سبز، کاهش بازدیدهای کارشناسی بصری، تشخیص مغایرت‌های کاربری، پیشروی‌های غیرمجاز در ساخت‌وسازها، را با این سامانه فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت پروژه تصویربرداری تصاویر پانوراما ۳۶۰ درجه از سطح شهر، تاکید کرد: تصویربرداری سه‌بعدی از بخش‌های مختلف شهر به صورت سالانه انجام می‌شود و با توجه به تغییرات مربوط به ساختمان‌ها این تصاویر مرجع مناسبی برای نظارت بر ساخت و سازها است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم ادامه داد: سامانه شهر نما امکان ملاحظه تصاویر سه‌بعدی از تمامی معابر و املاک سطح شهر به‌صورت پانوراما را برای شهروندان فراهم کرده است که از قابلیت‌های فرعی این سامانه نیز می‌توان به گردشگری مجازی در قم، استفاده از آن در سیستم مدیریت بحران و بازدید از وضعیت ظاهری معابر و املاک شهر اشاره کرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا