اخبار استان ها

فعالیت کاندیداهای مجلس در فضای مجازی رصد می‌شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از خراسان شمالی، حجت‌الاسلام رضا براتی زاده امروز _چهارشنبه بیست و هفتم دی_ در شورای نظارت و مدیریت وقایع مهم خراسان شمالی، اظهار کرد: در حوزه انتخابات، فعالیت مدیران گروه‌ها در فضای مجازی تحت رصد و پایش مداوم قرار خواهد گرفت.

وی افزود: دادستانی‌ها از طریق کمیته رصد و پایش تمام فرآیندها و رفتارها را از سوی نامزدهای انتخاباتی و هواداران آن‌ها و تمام اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط با این رویداد مهم و سرنوشت ساز، تحت مدیریت، نظارت، مراقبت و پیگیری مستمر قرار خواهند داد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با اشاره به تکثر مصادیق مجرمانه انتخابات در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: صفحاتی که در این عرصه‌ها به طور غیرقانونی و غیرمجاز فعالیت می‌کنند، مسدود خواهند شد.

براتی‌زاده اضافه کرد: کارگروهی ویژه جهت تسهیل، انسجام و انتظام بخشیدن به فعالیت‌های انتخاباتی و برگزاری جلسات هم اندیشی با نامزدهای نهایی انتخابات تشکیل شده است.

سیدجواد ایلالی، دادستان بجنورد نیز در این جلسه تصریح کرد: امروزه با گسترش فضای مجازی، بیشتر جرایم و تخلفات در این حوزه رخ می‌دهد؛ بنابراین آثار مخرب آن نیز ماندگارتر و اثرگذارتر است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه اولویت نخست دستگاه قضائی عمدتاً حول محور پیشگیری از وقوع جرم متمرکز شده ولی رصد مداوم و مستمر فعالیت‌های این عرصه کماکان در دستور کار قرار دارد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا