اخبار استان ها

۴ بوستان جدید در منطقه دو شهر قم احداث می‌شود

سیدرضا حسینی در گفتگویی در قم از وجود ۳۳ بوستان فعال در منطقه خبر داد و اظهار کرد: ۷۰۸ هکتار مساحت کل فضای سبز منطقه دو است که از آن تعداد ۶۵۵ هکتار بوستان جنگلی و۵۳ هکتار در قالب ۳۳ بوستان شهری است.

وی افزود: در راستای نگهداری از فضای سبز منطقه ۱۲۴ باغبان در این حوزه فعالیت می‌کنند.

مدیر منطقه دو شهرداری قم با بیان اینکه سرانه فضای سبز جنگلی برای هر نفر ۳۵ مترمربع و سرانه فضای سبز شهری برای هر نفر سه مترمربع است، خاطرنشان کرد: بوستان رضوی، جوان و معصومیه ازجمله بوستان‌های جنگلی در منطقه دو به شمار می‌رود.

حسینی از احداث چهار بوستان با مساحت ۱۰ هزار مترمربع در منطقه خبر داد و اضافه کرد: به‌منظور افزایش سرانه فضای سبز، چهار بوستان دیگر به مساحت ۲۰ هزار مترمربع سال آینده احداث می‌شود و بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد بوستان‌ها از طریق آب خام آبیاری می‌شود، عنوان کرد: بر اساس سیاست سازمان سیما و منظر و فضای سبز شهر، کاشت گونه‌های متناسب با اقلیم قم در دستور کار قرار گرفته و استفاده از آب شرب در آبیاری بوستان‌ها به حداقل رسیده است.

مدیر منطقه دو شهرداری قم از بهره‌برداری بوستانی در محله علی‌آباد سعدگان و ۱۸ متری قدس تا پایان سال خبر داد و گفت: تأمین فضای سبز یکی از چالش‌های منطقه دو است و به همین منظور سال آینده پروژه فضای سبز در خیابان معصومیه شمالی اجرایی خواهد شد.

حسینی از تکمیل پروژه روشنایی بوستان جوان خبر داد و خاطرنشان کرد: به‌منظور ارتقای ایمنی و تکمیل پروژه روشنایی، ۱۰ میلیارد تومان به بوستان جوان اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه وجود دریاچه مصنوعی در بوستان جوان یکی از ویژگی‌های خاص این بوستان است، تاکید کرد: به‌منظور افزایش رضایت مردم، در آینده‌ای نزدیک مشاغل ناسازگار اطراف این بوستان به شهرک صنوف منتقل می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا