اخبار استان ها

مرزنشینان شهرستان سرپل ذهاب در انتظار اجرای قانون کوله‌بری هستند

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کرمانشاه، شهریار حیدری عصر امروز _چهارشنبه، بیست‌وهفتم دی_ در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه ویژه شهرستان سرپل ذهاب که در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان با حضور اعضای این شورا برگزار شد، اظهار کرد: سامانه گرمسیری یکی از مصوبات سفر مقام معظم رهبری بود که سد هواسان به عنوان بخشی از این سامانه باید وارد مرحله اجرایی شود.

وی افزود: احداث سد هواسان در ابتدا ۳۹۰ میلیارد تومان اعتبار از ماده ۵۶ به عنوان مصوبه اعتباری خود داشت که به دلیل بروز مشکلات جذب نشد و پس از آن اعتباری ۵۰ میلیارد تومانی برای آن لحاظ شد که با توجه به کمبود اعتبارات ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر به آن افزوده شد تا با جذب این اعتبار پروژه برای امسال وارد فاز اجرایی شود.

نماینده مردم سرپل ذهاب در مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: با وجود اهمیت تکمیل سد هواسان و تعیین اعتبارات آن، به دلیل تأمین این اعتبارات در حال حاضر این پروژه تعطیل شده و هیچ پیشرفتی حاصل نشده و اکنون با پیگیری مجدانه باید این پروژه به فاز عملیاتی وارد شود.

وی در ادامه به پروژه‌های آبرسانی شهرستان سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: تمام دهستان‌ها به دلیل شکستگی خطوط انتقال آب با مشکل مواجه هستند و بروز این مشکل شرایط سختی بر مردم تحمیل کرده بود.

حیدری ادامه داد: با اجرای پروژه‌های آبرسانی هم اکنون آب هشت روستا رفع مشکل شده و تقاضا می‌شود هر چه زودتر مشکل آب و تعمیر خطوط لوله سایر دهستان‌ها نیز رفع شود، اما این امر باید با نظارت و جذب تأمین اعتبار دنبال شود، زیر هم طرح راهبردی و هم اعتبار برای آن لحاظ شده است.

وی در ادامه به نیاز روستاهای مرزی به تأمین مسکن اشاره و خاطرنشان کرد: این روستاها به دلیل بروز برخی مشکلات نیازمند اعتبارات و تأمین مسکن مورد نیاز تا سال ۱۴۰۳ هستند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده مردم سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در پایان تاکید کرد: مسئله کوله‌بری یکی دیگر از مشکلات اصلی مردم شهرستان سرپل ذهاب است که با وجود اینکه قانون مربوط کوله‌بران در مجمع و مجلس بررسی و در هفته پیش به تصویب رسید، اما هنوز اجرایی نشده و مردم چشم انتظار اجرای این قانون هستند که تحقق اجرای این امر نیز نیازمند پیگیری جدی‌تر خواهد بود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا