اخبار استان ها

آموزش‌های هلال‌احمر در ۴ منطقه حاشیه‌نشین شهر ایلام ارائه می‌شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران، غلامرضا علی محمدی اظهار کرد: این برنامه از اول بهمن ماه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی با همکاری معاونت‌های جوانان، آموزش و پژوهش، امداد و نجات، داوطلبان، شعبه هلال احمر شهرستان ایلام و خانه‌های هلال آغاز خواهد شد.

وی افزود: بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده مابین هلال احمر و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور اجرای برنامه‌های سلامت اجتماعی، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در قالب آموزش آمادگی در مخاطرات و کمک‌های اولیه در منطق حاشیه نشین استان اجرا می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام اضافه کرد: از سوی وزارت کشور چهار منطقه حاشیه نشین به جمعیت هلال احمر استان ایلام اعلام شده و در این مناطق چهار گانه حاشیه‌نشین آموزش‌های همگانی برای کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ارائه خواهد شد.

علی‌محمدی ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده آموزش برای کودکان سه ساعت، نوجوانان چهار ساعت، جوانان ۶ ساعت و بزرگسالان هشت ساعت آموزش کمک‌های اولیه توسط مربیان جمعیت هلال احمر ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد: هدف از اجرای این برنامه آموزش همگانی و توانمندسازی مردم حاشیه نشین برای مقابله با بحران‌ها است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان ایلام با بیان اینکه قرار است در هریک از مناطق حاشیه نشین ۱۰۰ نفر آموزش‌های همگانی را فرا بگیرند، گفت: ۴۰۰ نفر با آموزش‌های هلال احمر آمادگی لازم را در مواجه با بحران‌ها فرا می‌گیرند.

علی‌محمدی افزود: بعد از پایان آموزش‌ها در مناطق حاشیه‌نشین استان، دور دوم آموزش‌ها نیز توسط تیم‌های سحر در خصوص آموزش‌های حمایت روانی در حوادث و بلایا در این مناطق آموزش داده می‌شود.

منبع: ایرنا

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا