اخبار استان ها

اجرای عدالت رسانه برای همه کاندیداهای مجلس

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کرمانشاه، علی شعبانی ظهر _پنجشنبه بیست‌وهشتم دی_ در آئین افتتاح شش کانال تلویزیونی حوزه‌های انتخابیه استان کرمانشاه با بیان اینکه در دنیای امروز هر فرد نه فقط یک رسانه که حتی چند رسانه است، اظهار کرد: افراد علاوه بر زندگی حقیقی که دارند، یک زندگی مجازی نیز دارند که در آن دارای هویت هستند و به راحتی ابراز عقیده و زیست مجازی دارند.

وی با بیان اینکه در این فضا پیام رسانی و انتقال پیام دشوار است، افزود: دشمن در حال سوءاستفاده از این فضا برای انتقال پیام خود است و ما نیز برای انتقال پیام‌های اسلام ناب و انقلاب اسلامی باید از این فضا به درستی بهره بگیریم.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه تصریح کرد: امروزه بیان می‌شود رسانه‌های رسمی کارایی خود را در برابر رسانه‌های غیررسمی از دست داده‌اند که اثبات این موضوع نیازمند کار پژوهشی است و برخی از پژوهشگران در حال نفی و اثبات آن هستند.

وی گفت: رسانه ملی در کشور ما به عنوان رسانه مرجع همچنان مورد وثوق بخش زیادی از مردم است و مردم در برابر دریای اطلاعاتی که در اختیار دارند برای اثبات صحت اطلاعات به این رسانه مراجعه می‌کنند.

شعبانی عنوان کرد: در برخی کشورها استفاده از رسانه ملی و دریافت اطلاعات برای شهروندان رایگان نیست اما در کشور ما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی مردم از این فضای اطلاع رسانی به رایگان و به راحتی برخوردار هستند و در نهایت سلامت محتوای مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس فرمانی که مقام معظم‌رهبری برای رقابتی بودن انتخابات صادر فرمودند، فضای رسانه ملی هم در اختیار همه نامزدها قرار خواهد گرفت.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه با تاکید بر عدالت رسانه‌ای در انتخابات بیان کرد: در دوره‌های گذشته چه بسا نامزدهایی بودند که با وجود داشتن برنامه به دلیل اینکه هزینه‌های کلان و سرسام‌آور تبلیغات را نداشتند، به چشم مردم نمی‌آمدند اما در حوزه عدالت رسانه‌ای با همکاری خوب صدا و سیما این عدالت اکنون برقرار شده و کاندیداها می‌توانند از آن بهره ببرند.

وی با بیان اینکه جنبه پررنگ عدالت رسانه‌ای معرفی برابر است و عدالت پنهانی نیز در زمینه فرصت بهره‌برداری برای مخاطب فراهم می‌کند تا فرصت شناخت عادلانه داشته باشد.

شعبانی گفت: امیدواریم این شش کانالی که راه‌اندازی شده است، بتواند ظرفیت مناسب برای شناختن و شناخته شدن را فراهم کند و هم اینکه تا زمان برگزاری خود انتخابات، شهرستان‌ها را بتوانیم معرفی کنیم.

وی بیان کرد: با تلاش‌های فراوان صورت گرفته امروز در استان کرمانشاه هفت شبکه داریم که به نوعی می‌توان گفت به لحاظ فنی یک رزمایش سنگین برای امتحان توانمندی شبکه زاگرس و قابل تقدیر است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه ادامه داد: در حوزه انتخابیه کرمانشاه هر ۶ کانال قابل دریافت است، در حوزه انتخابیه اسلام آباد غرب و دالاهو کانال «مرصاد»، در حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین کانال «امروله»، در حوزه انتخابیه قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل‌ذهاب کانال «بازی دراز»، در حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی کانال «شاهو» و در حوزه انتخابیه سنقر و کلیایی کانال «مادیان کوه» و در حوزه انتخابیه کرمانشاه هم کانال «طاق‌وسان» قابل دریافت است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا