اخبار استان ها

سفرهای شهرستانی استاندار کردستان، راهکاری مناسب برای شنیدن دغدغه‌های مردم + فیلم

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کردستان، اسماعیل زارعی کوشا، استاندار کردستان به صورت منظم از دو هفته گذشته اقدام به برگزاری منظم سفرهای شهرستانی به صورت یک روز در هفته (پنجشنبه‌ها) کرده است که اولین هفته آن به شهرستان سروآباد و روستای هورامان اختصاص داشت و در این سفر برای نخستین بار بیش از ۴۰ مدیرکل استان او را همراهی کردند.

محوریت اصلی این سفرها با برپایی میز خدمت و دیدار چهره به چهره مسئولان استان با مردم در بخش‌ها و حتی روستاهای دورافتاده شهرستان‌های استان کردستان شکل گرفته است تا مدیران مسائل و مشکلات مردم را بشنوند و در صورت توان در جهت حل آن بر بیایند.

دومین سفر استاندار به شهرستان کامیاران و بخش موچش این شهرستان اختصاص داشت که در روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد و امروز پنجشنبه _بیست‌وهشتم دی_ نیز با همان روال قبلی که مدیران کل ادارات استاندار را همراهی می‌کنند، او به شهرستان دیواندره و بخش سارال این شهرستان سفر کرد.

سفر امروز از صبح زود (ساعت شش) شروع شد و پس از عبور از جاده‌های پر برف مسیر دیواندره، استاندار و هیأت همراه او به شهر هزارکانیان رسیدند که مورد استقبال مردم این شهر قرار گرفتند.

پس از آن استاندار در مسجد جامع هزارکانیان حضور یافت و پس از سخنرانی پیرامون پیگیری مسائل و مشکلات این بخش، میز خدمت ادارات نیز برپا شد و خود استاندار و مدیران او بدون واسطه پای شنیدن سخنان مردم نشستند.

بعد از آن در بعدازظهر این روز، زارعی‌کوشا به روستای گاوشله دیواندره رفت که ابتدا با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدای آن ادای احترام کرد و سپس در منزل شهیدان «ابراهیم و پرویز کاکسوندی» حضور یافت و با خانواده این شهیدان والامقام دیدار کرد.

در ادامه زارعی‌کوشا و مدیران استان در مسجد جامع روستای گاوشله حضور یافتند و در این مکان نیز مردم بدون واسطه، پیرامون مسائل و مشکلات خود با مدیران بحث و گفت‌وگو کردند.

نکته حائز اهمیت حضور پرشور مردم در استقبال از استاندار کردستان در این سفرها بوده است که با صمیمیت خاصی همراه بوده است و نشان می‌دهد که مردم ما امیدوار به حل مسائل و مشکلات خود هستند.

سفرهای شهرستانی استاندار کردستان، راهکاری مناسب برای شنیدن دغدغه‌های مردم + فیلم

استاندار کردستان نیز البته این نکته را همواره مطرح کرده که ادعا نمی‌کند در این سفرها همه مسائل و مشکلات شهرستان‌ها حل خواهد شد اما تلاش می‌کند که مسائلی را که قابلیت حل و فصل شدن را دارد پیگیری و دنبال کند و مدیران را نیز مجاب کرده که حتماً پاسخ مکاتبات و نامه‌های مردم را بدهند.

این سفرها از این جهت بسیار حائز اهمیت است که مدیران را از پشت میزنشینی خارج کرده و به دل مسائل و مشکلات مردم می‌برد که امید می‌رود پیگیری و تلاش برای حل مسائل و مشکلات مردم استان همچنان تداوم داشته باشد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا