اخبار استان ها

زمینه آزادی ۲۰ زندانی واجد شرایط قانونی در بازدید از زندان لارستان فراهم شد

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان فارس، حجت الاسلام سید صدراله رجایی نسب با حضور در زندان لارستان، با زندانیان به صورت چهره به چهره دیدار و به درخواست‌های قضائی آنان رسیدگی کردند.

وی در این بازدید که جمعی از مسئولین ستادی اداره کل زندان‌های فارس نیز حضور داشتند زمینه ملاقات حضوری با ۴۰۰ تن از زندانیان فراهم و تقاضاهای قضائی مددجویان مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفت.

معاون قضائی دادگستری فارس در حاشیه این دیدار با تأکید بر اینکه رسیدگی به امور زندانیان در مجموعه قضائی فارس به صورت مدون و برنامه ریزی شده در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: بازدیدهای مستمر در راستای سند تحول قضائی و اشراف بر وضعیت زندانیان و رسیدگی به درخواست‌های آنان با تأکید مدیر ارشد قضائی استان در همه حوزه‌های قضائی سراسر استان در دستورکار قرار دارد.

رجایی نسب ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع رسیدگی به امور زندانیان و دستور اکید رئیس کل دادگستری استان، دیدار از زندان‌های حوزه‌های قضائی با حضور هیأت قضائی مرکز استان با هدف رفع مشکلات قضائی مددجویان و همچنین نظارت بر اعطای تسهیلات قانونی به زندانیان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه نتایج دستورات قضائی صادره تا حصول نتیجه و اقناع زندانیان مورد پیگیری قرار می‌گیرد، اضافه کرد: در دیدار از زندان لارستان علاوه بررسی درخواست‌های متقاضیان ۲۰ زندانی از زندان آزاد و ۶۰ زندانی دیگر نیز از ارفاقات قانونی برخوردار شدند.

در این بازدید حسین سلطانی فرد معاون دادستان مرکز استان و سرپرست مجتمع اجرای احکام کیفری شیراز نیز در بازدید از زندان لارستان با اشاره به اینکه اجرای حکم مجازات، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل دادرسی کیفری است، اظهار کرد: مطابق قانون مرجع نظارت بر اجرای احکام علاوه بر وظایف اجرایی در کنار مددکاران، روانشناسان و جامعه شناسان سازمان زندان‌ها وظیفه انطباق احکام با روحیات و شخصیت مجرمین و محکومین نیز دارد.

وی بازدیدها و دیدارهای چهره به چهره با زندانیان را بخشی از وظایف قانونی مرجع اجرای حکم خواند و افزود: قاضی اجرای احکام با هدف فردی ساختن مجازات‌ها در زمینه نهاد تعلیق، تعویق صدور حکم، آزادی مشروط، نظام نیمه آزادی و مجازات‌های جایگزین حبس دارای وظایف و اختیاراتی است.

معاون دادستان مرکز استان ادامه داد: قاضی اعمال کننده مجازات‌ها با توجه به اختیاراتی که در قانون برای وی در نظر گرفته شده است، می‌تواند نقش مؤثری در اصلاح، درمان و باز اجتماعی کردن محکومین به عنوان اهداف مهم مجازات‌ها ایفا کند که این امر در قالب دستور العمل و بخشنامه‌های درون سازمانی توسط مسئولان عالی قوه قضائیه ابلاغ و با تأکیدات رئیس کل دادگستری استان فارس به صورت مستمر و ویژه در همه زندان‌های استان پیگیری و اجرا می‌شود.

به گزارش سرمایه گستران، در سر کشی هیأت قضائی استان از زندان لارستان رؤسا و دادستان‌های ۹ حوزه قضائی مرتبط با زندان لارستان نیز حضور داشتند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا