اخبار استان ها

تحقق ۱۲۱ درصدی تعهد اشتغال ایلام در سامانه ملی

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران، “حسن بهرام‌نیا” امروز- شنبه سی‌ام دی‌ماه- در چهاردهمین جلسه کارگروه اشتغال استان در سالن جلسات شهید رجایی استانداری ایلام، اظهار کرد: اشتغال و طرح ملی نهضت مسکن از مهم‌ترین اولویت‌های دولت سیزدهم است و باید از همه ظرفیت‌های ممکن برای ایجاد اشتغال و اجرایی کردن طرح ملی مسکن استفاده شود.

وی با بیان اینکه رتبه استان ایلام در سطح ملی، پنجم است، افزود: ۱۲۱ درصد از تعهد استان از نظر اشتغال محقق شده به طوری که تاکنون ۱۰ هزار و ۷۹۵ اشتغال در سطح استان ایجاد شده است.

استاندار ایلام افزود: بعد از رصد و بررسی سامانه ملی رصد (اشتغال) و به منظور رفع نواقص و لزوم پاسخگویی ادارات مربوطه، متأسفانه این اقدام انجام نگرفته که همین امر رتبه کشوری استان را به رتبه ۱۴ تقلیل داده لذا از همین رو دستگاه‌های اجرایی مکلف به پاسخگویی و رفع ابهامات در سامانه ملی رصد هستند.

بهرام‌نیا با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه‌های اجرایی استان در خصوص عدم نظارت دقیق در اجرای طرح‌های اشتغالزایی، گفت: دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به روز رسانی طرح‌های اشتغالزایی و تسهیلات ارائه شده و راستی‌آزمایی آن‌ها ظرف یک هفته اقدام کنند و زوایه انحراف باید به صفر برسد.

وی با اشاره به طرح مهم زراعت چوب در حد فاصل ۲ شهرستان دهلران و آبدانان، گفت: این فرصت هم در راستای اشتغال و هم در جهت تأمین چوب کشور و کسب درآمد برای استان تأثیرگذار است.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه با اجرایی شدن طرح زراعت چوب در این استان، برای ۱۲۰۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد شد، گفت: شرکت آب منطقه‌ای باید تمهیدات لازم در را جهت تأمین آب مورد نیاز این طرح برای یک هزار و ۱۱۸ هکتار را تا هفته آتی تعیین تکلیف و تأمین نماید.

بهرام‌نیا با اشاره به اینکه کارگروه اشتغال در هر کدام از شهرستان‌ها فعال است، افزود: فرمانداران باید ضمن برگزاری جلسات منظم کارگروه اشتغال در هر شهرستان، پیگیری‌های لازم را با بانک‌های عامل داشته باشند، “اشتغال” و “مسکن” جزو ارزیابی عملکرد فرمانداران محسوب می‌شود.

وی ضمن قدردانی از تلاش‌های فرمانداران ادامه داد: فرمانداران هر گونه کوتاهی مدیران دستگاه‌های اجرایی و یا بانکی را اطلاع دهند و تمام تلاش خود را برای جبران عقب ماندگی‌ها به کار گیرند.

استاندار ایلام افزود: با توجه به تأکید ریاست محترم جمهور بر مسئله “اشتغال” و “مسکن”، همه فرمانداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیران عامل بانک‌ها باید در راستای تحقق اشتغال و کسب رتبه اول اشتغال اهتمام داشته باشند.

بهرام‌نیا با بیان اینکه پشتیبان مدیران کارآمد هستم، تصریح کرد: مدیران باید به گونه‌ای تلاش کنند که گام‌های بلند برای رسیدن به هدفی که برای توسعه استان ترسیم شده است، روان‌تر و بلندتر باشد.

وی افزود: مدیری که احساس می‌کند در حوزه تکالیف و برنامه‌ها به ویژه “اشتغال” و “مسکن” عقب است، عقب‌ماندگی خود را جبران کند اگر جبران نکند خودش به عقب ماندگی در حوزه برنامه‌ها و مأموریت‌های خود دامن زده است.

استاندار ایلام با بیان اینکه حوزه اشتغال و مسکن ملی از مهم‌ترین شاخص‌های ارزیابی مدیران و فرمانداران است، افزود: اگر فرماندار و مدیری فردا جابجا شد، بداند که به خاطر کم کاری و تعلل در همین موارد بوده است.

بهرام‌نیا تصریح کرد: هیچ مانعی سر راه بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات اشتغال نیست و بانک‌ها هیچ مشکل تأمین منابع مالی در این زمینه ندارند و امروز همه چیز در خدمت اشتغال و توسعه اقتصاد است.

وی خاطرنشان کرد: بانک‌ها برای اشتغال و تولید باید پای کار باشند و انتظار می‌رود که شیرینی این پای کار بودن در استان به خوبی احساس شود.

منبع: ایرنا

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا