اخبار استان ها

فراهم شدن زمینه اشتغال ۱۴هزار نفر در بخش کشاورزی

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران از خوزستان، عبدالهادی فرخ تبار امروز _شنبه سی‌ام دی_ در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: در مدت زمان یاد شده ۷۱ فقره پروانه بهره‌برداری به ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در استان صادر شده که اشتغال یک هزار و ۲۴۲ نفر را به دنبال دارد.

وی افزود: همچنین در این مدت ۱۴۵ فقره جواز تأسیس و ۷۳۱ فقره موافقت‌نامه صادر شد که برای ۱۳ هزار و ۲۳۳ نفر اشتغال ایجاد می‌کند.

معاون بازرگانی و صنایع کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان بیان اینکه تسهیلات بانکی از طریق ۲ منبع در اختیار متقاضیان طرح‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی قرار می‌گیرد گفت: سامانه اینترنتی سیتا مختص طرح‌های وزارت جهاد کشاورزی است و با عنوان طرح تبصره ۱۸ از صندوق توسعه ملی تأمین اعتبار می‌شود.

فرخ تبار توضیح داد: سامانه اینترنتی بهین یاب نیز مربوط به وزارت صمت است اما اعتبارات لازم برای سرمایه در گردش طرح‌های به تولید رسیده کشاورزی را شامل شده و اعتبار لازم از منابع داخلی بانک‌ها تأمین می‌شود.

وی طرح‌های مصوب شده جهت اخذ تسهیلات را ۴۹ مورد با اعتبار پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال و طرح‌های معرفی شده به بانک را ۲۴ مورد عنوان و اضافه کرد: طرح‌های دارای جذب تسهیلات بانکی نیز ۲۴ مورد با اعتبار سه هزار و ۶۳۰ میلیارد ریال است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا