اخبار استان ها

تدوین برنامه جامع بلند مدت برای پیشرفت منطقه ۹ شیراز

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از فارس، سیده مریم حسینی ظهر امروز_ شنبه سی‌ام دی_ در سلسله نشست‌های روایت امید با موضوع تشریح پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ زنی دهه مبارک فجر در منطقه ۹ شهرداری شیراز، اظهار کرد: منطقه ۹ یکی از مناطق پر جمعیت کلان شهر شیراز است که از نظر اقدامات زیر ساختی رفاهی به جهت استفاده شهروندان احتیاج به توسعه بیشتر دارد.

وی افزود: در جهت افزایش و ارتقا سطح کیفیت زندگی شهروندان در این منطقه از اواخر سال ۱۴۰۰ شهردار سابق این منطقه با روحیه جوان‌گرایانه فعالیت و اقداماتی را انجام دادند.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۹ شهرداری شیراز اضافه کرد: شهردار فعلی این منطقه از سال جاری با نگاه وسیع، تفکر و تجربه سرمایه گذاری در این منطقه فعالیت خود را آغاز کرد.

حسینی ادامه داد: پروژه عمرانی شهید یغمور در این منطقه پروژه بسیار بزرگی برای شهر شیراز بود اما آنگونه که باید اقدام رسانه‌ای برای معرفی این پروژه انجام نشد.

وی خاطر نشان کرد: یکی از اقداماتی که در راستای محرومیت زدایی در این منطقه صورت گرفت در حاشیه کمربندی در شهرک مهدی آباد بود که کانال‌های رو باز که محل ورود فاضلاب بود و شهروندان این منطقه از بوی نامطبوع این کانال‌ها گلایه بسیار داشتند اقدامات لازم برای پوشاندن این کانال‌ها انجام شد.

عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۹ شهرداری شیراز اضافه کرد: حوزه سرمایه گذاری و اقتصاد پایدار برنامه مد نظر شهرداری به عنوان یک محور اصلی در دستور کار بود اما شهرداری اولویت مهم این موضوع را بر ارائه خدمات به شهروندان مبنا قرار داد و احداث پروژه‌هایی همچون پارک و بوستان‌های تخصصی را به صورت ویژه‌تر در دستور کار قرار داد.

حسینی افزود: احداث و کلنگ زنی پروژه‌های بوستان و پارک‌ها در این منطقه تنها منحصر به بازه زمانی دهه فجر نیست و مدت دار خواهد بود و انتظار می‌رود افتتاح و بهره برداری تعدادی از این پروژه‌ها را در هفته شیراز ۱۴۰۳ شاهد باشیم.

وی تاکید کرد: در اجرای پروژه‌های شهری در این منطقه به ویژه در پروژه‌های پیاده رو سازی توجه به تردد افراد کم توان و توان خواه به شکل ویژه‌ای مد نظر است.

رئیس کمیته محرومیت زدایی شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۹ شهرداری شیراز اضافه کرد: به همت شهردار این منطقه برنامه جامع بلند مدت برای پیشرفت این منطقه با توجه به نیاز و اولویت‌های توسعه‌ای منطقه در دست تدوین است.

حسینی در این نشست تاکید کرد: ضروری است تا دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون اداره برق به جهت رفع مشکل تأمین روشنایی در برخی محلات، هماهنگی لازم با شهرداری منطقه را داشته باشند.

رفع محرومیت زدایی در محلات مورد هدف تا سال ۱۴۰۴، طرح محله شناسی در شهرداری منطقه ۹ و اجرای پروژه‌های اجرایی در حوزه محرومیت زدایی در چهار شهرک مهدی آباد، رضوان، احمدآباد و شهرک سامان از دیگر موضوعات مورد اشاره عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۹ بود که به آنها اشاره کرد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا