اخبار استان ها

شاخص آلودگی هوای مشهد به تفکیک مناطق امروز یکم بهمن + وضعیت

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از خراسان‌رضوی، میانگین کیفیت هوای مناطق سیزده‌گانه مشهد امروز یکشنبه، یکم بهمن با قرار گرفتن روی شاخص ۹۸ در وضعیت قابل قبول قرار دارد. همچنین هوای کلانشهر مشهد طی ۲۴ ساعت گذشته با قرار گرفتن روی شاخص ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

شاخص ایستگاه‌های سطح شهر مشهد به تفکیک در ایستگاه سرافرازان با شاخص ۱۲۰، نخریسی با شاخص ۱۴۱، خاقانی با شاخص ۱۴۱، خیام شمالی با شاخص ۱۴۵، کریمی با شاخص ۱۰۳، امامیه با شاخص ۱۱۵، الهیه با شاخص ۱۴۷، تقی‌آباد با شاخص ۱۴۷ سمزقند با شاخص ۱۰۸، ایستگاه شهر با شاخص ۱۲۲، ماشین ابزار با شاخص ۱۰۹ در وضعیت هوای نارنجی و ناسالم قرار دارند.

همچنین مفتح با شاخص ۱۶۱، در وضعیت هوای قرمز و بسیارناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد، سجاد با شاخص ۹۷، هفت حوض با شاخص ۸۶ و ویلا با شاخص ۹۱ نیز در وضعیت هوای قابل قبول و زرد است.

لازم به ذکر است در حالی که منابع محلی شاخص‌های بالا را برای ایستگاه‌های شهر مشهد عنوان می‌کنند، سامانه پایش کیفی هوای کشور برای ایستگاه تقی‌آباد شاخص ۱۳۶، ایستگاه ویلا شاخص ۱۰۲، ایستگاه خاقانی شاخص ۱۱۳، ایستگاه امامیه ۷۶، ایستگاه الهیه ۱۵۵ و ایستگاه خیام شمالی شاخص ۱۴۰ را نشان می‌دهد که برآیند هر دو منبع محلی و ملی، گویای وضعیت ناسالم برای کلان‌شهر مشهد است، شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای قابل قبول (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوهای) است.

از ابتدای سال جاری تا امروز در مشهد ۱۴ روز هوای پاک، ۲۰۵ روز هوای قابل قبول، ۷۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۹ روز هوای ناسالم، دو روز بسیار ناسالم و یک روز خطرناک در روزشمار شاخص آلودگی هوا به ثبت رسیده است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا