اخبار استان ها

کشف مواد افیونی در مرزهای سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از سیستان و بلوچستان و به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی مرزبانی استان، سرهنگ جواد رفیعی اظهار کرد: در راستای کنترل و مراقبت از مرزهای جنوب‌شرق کشور و برخورد قاطع با هرگونه قاچاق مواد مخدر، مرزداران استان پس از رصد اطلاعاتی، از فعالیت باند بزرگ قاچاق مواد مخدر در منطقه مرزی مطلع شدند و با طرح‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مرزبانان قرار گرفت.

وی ادامه داد: مرزداران استان سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی، طی چند رشته عملیات مسیرهای تردد قاچاقچیان و همچنین زمان برنامه‌ریزی شده برای انتقال محموله مواد مخدر به عمق کشور را شناسایی کردند و با اجرای طرح مهار، کنترل و پایش دقیق و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان موفق شدند محموله مواد مخدر را کشف کنند.

جانشین فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: مرزبانان سلحشور و مقتدر موفق شدند، ضمن کشف ۲۷۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر، شامل ۱۴۲ کیلوگرم تریاک، ۲۴ شیشه، ۱۰۸ کیلوگرم حشیش را کشف کنند.

وی با بیان اینکه در این رابطه ۹ قاچاقچی دستگیر شدند، خاطرنشان کرد: تعداد شش دستگاه موتورسیکلت و چهار دستگاه خودرو حامل بار مواد مخدر نیز توقیف شد که پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع ذی‌صلاح شدند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا