اخبار استان ها

اصلاح ۸۰۱ کیلومتر شبکه برق‌رسانی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کهگیلویه و بویراحمد، محمد مرادی، امروز_ یکشنبه، یکم بهمن_ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح‌های اصلاح و توسعه شبکه توزیع برق استان در قالب پروژه‌های تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار، اصلاح و توسعه شبکه فشار متوسط و ضعیف و احداث پست‌های توزیع عمومی و برق‌رسانی به روستاهای فاقد برق در دولت سیزدهم با رشد چشمگیری عملیاتی و وارد مدار شده‌است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای پروژه‌های افزایش پایداری شبکه در سطح استان، افزود: از جمله مهم‌ترین پروژه‌های زیرساختی در این بخش، تبدیل بیش از ۴۹۶ کیلومتر شبکه سیمی برق استان به کابل خودنگهدار با اعتباری بالغ بر ۱۱۳ میلیارد تومان در دولت سیزدهم بوده‌است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در زمینه اصلاح و توسعه شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف شبکه توزیع برق استان بیش از ۸۰۱ کیلومتر شامل ۴۷۲ کیلومتر در حوزه شبکه فشار ضعیف و ۳۲۹ کیلومتر در حوزه شبکه فشار متوسط با اعتباری بالغ بر ۴۲۸ میلیارد تومان احداث و به بهره‌برداری رسیده‌است.

وی از اجرای طرح برق‌رسانی به ۹ روستای استان خبر داد و تصریح کرد: با همکاری دستگاه‌های متولی و مجوزهای صادر شده از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۲۲ روستای استان کهگیلویه و بویراحمد با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان از نعمت برق پایدار بهره‌مند و عملیات اجرایی برق‌رسانی به ۹ روستای استان نیز در دست اقدام است.

مرادی با اشاره به عملکرد شرکت توزیع برق استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه احداث پست‌های توزیع عمومی اضافه کرد: تعداد ۳۷۹ دستگاه پست توزیع عمومی با اعتباری بالغ بر ۱۵۳ میلیارد تومان در سطح استان احداث و در مدار قرار گرفته است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا