اخبار استان ها

فیبر نوری شهر بیرجند توسعه پیدا می‌کند

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از خراسان‌جنوبی؛ با توجه به ابلاغ اجرای پروژه توسعه فیبر نوری در سطح شهر بیرجند به شرکت گروه فناوری ارتباطات و اطلاعات شاتل، عصر امروز_ یکشنبه یکم بهمن_ جلسه‌ای به منظور بررسی طرح ابلاغی و هماهنگی در جهت تسریع اجرای این طرح برگزار شد.‌

تأمین ارتباطات پرسرعت، با کیفیت و امن در قالب «طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها» و برنامه پیشنهادی در لایحه برنامه پنج ساله هفتم توسعه مبنی بر اجرای ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری جهت اتصال اماکن اداری، تجاری و مسکونی به فیبر نوری در سطح کشور در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته است.

این پروژه در تمامی شهرهای کشور در قالب تعهدات اپراتورهای دارای پروانه ارائه خدمات ارتباطات ثابت (FCP) و قوانین و مصوبات مرتبط در این خصوص اجرا می‌شود.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص اجرای این پروژه و همچنین قوانین و مصوبات مرتبط و سیاست‌های دولت در این خصوص، تسریع در انعقاد قرارداد و اجرای طرح فیبر نوری منازل و کسب و کارها در سطح شهر بیرجند مورد تأکید همه اعضا قرار گرفت.

طبق اعلام نماینده شاتل، اجرای این طرح در شهر بیرجند نیازمند اجرای حدود ۱۰۰ کیلومتر فیبر نوری شهری با اعتباری بالغ بر ۲,۱۰۰ میلیارد ریال است.

به گزارش سرمایه گستران، اجرای این پروژه مهم فعلاً برای مرکز استان اجرایی می‌شود و برای سایر شهرهای استان هم در برنامه قرار دارد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا