اخبار استان ها

نقاط حادثه‌خیز مسیر زوار اربعین نیمه اول سال آینده اصلاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کرمانشاه، محمدطیب صحرایی _یکشنبه، یکم بهمن_ در حاشیه بازدید معاون اقتصادی وزیر کشور از مرز پرویزخان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آمادگی برای ایام اربعین سال آینده در مرزهای استان به‌ویژه مرز خسروی از هم اکنون پیگیری می‌شود، اظهار کرد: فرصت اربعین را باید با نگاه ترکیبی ببینیم، یعنی هر زیرساختی که فراهم می‌شود برای سایر ایام سال و برای مردم استان نیز قابل استفاده باشد.

وی یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در مرزهای استان به‌ویژه مرز خسروی انجام شد را جداسازی مسیر مسافری و ترانزیتی عنوان کرد و افزود: برای اربعین سال آینده توسعه پارکینگ‌ها را دنبال می‌کنیم، به علاوه ترمیم آسفالت محورها نیز به طور مستمر انجام می‌شود.

به گفته استاندار کرمانشاه، تلاش می‌شود تا نیمه اول سال آینده تا حد امکان نقاط حادثه‌خیز باقی مانده در محورهای استان اصلاح و جاده‌ها برای تردد مردم و زوار ایمن شود.

وی ابراز امیدواری کرد تا با تسریع در عملیات اجرایی بهسازی فرودگاه کرمانشاه، از این ظرفیت نیز برای اربعین سال آینده استفاده شود.

صحرایی با بیان اینکه در دولت سیزدهم در کنار ابعاد اقتصادی مرزها، آسیب‌زدایی از مرزها نیز در دستور کار است، یکی از مهم‌ترین این آسیب‌ها را قاچاق سوخت دانست که مقابله با آن با جدیت آغاز شده است.

وی از اقدامات و مصوبات خوب دو ماه گذشته در خصوص مقابله با قاچاق سوخت در مرزها یاد کرد که اجرای طرح «فول باک» از این دست بود.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: مقابله با قاچاق سوخت در سطوح مختلف توزیع، انتقال و خروج از مرزها پیگیری می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا