اخبار استان هااصفهانحوادثحوادث پلیس

از طرح مقابله با اراذل و اوباش در اصفهان اجرايي شدتا سایر اخبار و حوادث انتظامی استان اصفهان در بسته خبری روز(1402/11/1)

سرهنگ “بهزاد ثابت راسخ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: طرح مقابله با اراذل و اوباش با هدف ارتقاي امنيت عمومي و پيشگيري از وقوع جرايم به مدت 2 روز در سراسر استان اجرايي شد.
وي افزود: دراين طرح که از ظرفيت تمامي کلانتري ها و پاسگاه هاي استان بهره گيري شد تعداد 23 نفر از اراذل و اوباش مطرح که با اقدمات شرارت آميز خود باعث سلب آسايش و آرامش شهروندان شده بودند دستگير و به مرجع قضائي تحويل شدند.
رئيس پليس پيشگيري فرماندهي انتظامي استان اصفهان از کشف 33 قبضه انواع سلاح سرد و مقاديري انواع مواد مخدر در بازرسي از مخفيگاه هاي متهمان خبر داد و گفت: طرح هاي ويژه پليس پيشگيري به منظور ارتقاء امنيت عمومي و پيشگيري از وقوع جرائم با قوت ادامه دارد و از شهروندان مي خواهيم در صورت مشاهده هرگونه جرم و تخلفي يا تحرک افراد مشکوک در محله خود موضوع را سريعاً از طريق شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

کشف 13 ميليارد کالاي قاچاق از يک انبار

گروه استان ها _ اصفهان _ جانشين فرمانده انتظامي استان از کشف انواع کالاهاي خارجي قاچاق به ارزش 13 ميليارد ريال در عمليات ماموران پليس امنيت اقتصادي اين فرماندهي خبر داد.
سردار” محمدرضا هاشمي فر” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس اظهار داشت: ماموران پليس امنيت اقتصادي فرماندهي انتظامي استان اصفهان در پي کسب خبري مبني بر دپوي تعداد قابل توجهي کالاي خارجي قاچاق در يکي از انبارهاي سطح شهر اصفهان موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وي افزود: ماموران پس از کسب اطلاعات لازم با هماهنگي مرجع قضائي از انبار مذکور بازديد کردند که در نتيجه 287 جفت کفش، 500 دستگاه ساعت هوشمند، 170 دستگاه هدست بلوتوثي و 900 فريم عينک آفتابي کشف شدند که در بررسي صورت گرفته مشخص شد همگي کالاها فاقد مدارک معتبر گمرکي بوده و به صورت قاچاق تهيه شده اند.
جانشين فرمانده انتظامي استان اصفهان ارزش کالاهاي مکشوفه را 13 ميليارد ريال عنوان کرد و گفت: در نهايت کالاهاي توقيف و به سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليکي استان تحويل شدند. ضمناً يک نفر نيز در اين رابطه دستگير، پرونده تشکيل و تحت رسيدگي مي باشد.#

دستگيري عاملان سرقت 50 گوشي تلفن همراه
گروه استان ها _ اصفهان _ رئيس پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان از دستگيري اعضاي باند 3 نفره اي که اقدام به سرقت گوشي تلفن همراه شهروندان مي کردند خبر داد.
سرهنگ”حسين ترکيان” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در پي وقوع چندين فقره سرقت گوشي تلفن همراه از شهروندان و شکايت مال باختگان به پليس موضوع با حساسيت ويژه در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي فرماندهي انتظامي استان اصفهان قرار گرفت.
وي افزود: در اين خصوص تيم ويژه اي از کارآگاهان مجرب پليس آگاهي تحقيقات در خصوص پرونده مذکور را آغاز کرده و دريافتند که سارقان 3 نفر هستند که به وسيله يک موتورسيکلت گوشي هاي شهروندان را از دست آنان قاپ زده و به سرعت از محل متواري مي شوند.
رئيس پليس آگاهي استان اصفهان خاطر نشان کرد: کارآگاهان با تحقيق از مال باختگان و به کارگيري يک سري اقدامات تخصصي سارقان را شناسايي و در عملياتي ضربتي آنها را در مخفيگاه هايشان دستگير کردند.
اين مقام انتظامي با بيان اينکه تاکنون سارقان توسط 50 نفر از مال باختگان مورد شناسايي قرار گرفتند از تحويل آنها به مرجع قضائي خبر داد و گفت: به شهروندان توصيه مي کنيم هنگام صحبت کردن با گوشي تلفن همراه مراقب باشند و در صورت مواجه شدن با اين سارقان از درگير شدن با آنها اکيدا خودداري و در اسرع وقت مشخصات ظاهري و در صورت امکان شماره پلاک موتورسيکلت يا خودروي آنها را به پليس اطلاع دهند و شماره سريال تلفن همراه خود را نيز در جايي يادداشت کنند تا در صورت سرقت بتوان آن را رديابي کرد.

کشف 40 دستگاه دوچرخه مسروقه در ” اصفهان “
گروه استان ها-اصفهان-فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان از شناسايي و دستگيري 2 سارق خبر داد و گفت: از مخفيگاه متهمان 40 دستگاه دوچرخه مسروقه کشف شد.
به گزارش خبرگزاري پليس، سرهنگ ” حسين بساطي ” در تشريح جزئيات اين خبر اظهار داشت: در پي وقوع چند فقره سرقت دوچرخه شهروندان در برخي از محلات شهر بهارستان اصفهان، با توجه به حساسيت موضوع اقدامات ويژه ماموران پليس براي شناسايي و دستگيري عامل اين سرقت ها آغاز شد.
وي در ادامه گفت: با انجام تحقيقات گسترده ميداني و بررسي شيوه و شگرد خاص سارقان در وقوع اين سرقت ها، در نهايت هويت 2 عامل اصلي اين سرقت ها شناسايي شد.
اين مقام انتظامي افزود: سرانجام با گشت زني هاي نامحسوس ماموران انتظامي کلانتري 22 اين فرماندهي در سطح حوزه استحفاظي، مخفيگاه 2 سارق شناسايي و متهمان در يک عمليات دقيق و منسجم پليسي دستگير شدند.
فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان تصريح کرد: در ادامه تحقيقات تخصصي پليس مشخص شد سارقان دوچرخه هاي مسروقه را به 3 مالخر با قيمت هاي بسيار پايين فروخته اند.
سرهنگ بساطي با اشاره به دستگيري هر 3 مالخر اين پرونده در عملياتي ديگر خاطر نشان کرد: از مخفيگاه متهمان 40 دستگاه دوچرخه مسروقه کشف که در اين خصوص افراد دستگير شده براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شدند.#

توقيف موتور سيکلت 6 میلیاردی قاچاق در” شاهين شهر”
گروه استان ها_اصفهان_جانشين فرمانده انتظامي شهرستان شاهين شهر و ميمه از توقيف يک دستگاه موتورسيکلت قاچاق به ارزش 6 ميليارد ريال در عملیات مأموران انتظامي اين فرماندهي خبر داد.
سرهنگ”حجت فرهادي” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پليس بيان داشت: ماموران گشت انتظامي کلانتري 15 این فرماندهی حين گشت زني فعال و هدفمند در سطح حوزه استحفاظي خود به يک دستگاه موتورسيکلت سنگين 750 ccمشکوک شده و جهت بررسي دقيق تر وارد عمل شدند.
وي در ادامه گفت: در اقدام به موقع مأموران پليس موتور سيکلت توقيف که در بررسي هاي انجام شده مشخص شد موتور سيکلت توقيفي قاچاق و فاقد هرگونه مدارک قانوني و معتبر گمرکي است.
جانشين فرمانده انتظامي شهرستان شاهين شهر با بيان اين کارشناسان مربوطه ارزش اين موتورسيکلت را 6 ميليارد ريال برآورد کردندخاطر نشان کرد: پليس با قاطعيت با هرگونه فعاليت مجرمانه در زمينه قاچاق برخورد خواهد کرد و شهروندان نيز مي توانند هرگونه اخبار و اطلاعات در اين خصوص را از طريق تماس با شماره110 به پليس اطلاع دهند.

پایان کار خرده فروشان مواد مخدر در اصفهان
گروه استان‌ها_اصفهان_فرمانده انتظامي شهرستان اصفهان از شناسایی و دستگیری 5 خرده فروش مواد محدر در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبرداد.
سرهنگ” حسين بساطي ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری پليس بيان داشت: در راستاي اجراي طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر، مأموران انتظامی این فرماندهی با اقدامات هوشمندانه پلیسی از اقدام مجرمانه افرادی در این خصوص مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
وی افزود: در این رابطه مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به محل اختفاء متهمان اعزام و در بازرسی های انجام شده موفق به کشف 3 کیلو و 145 گرم انواع مواد مخدر شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان گفت: در این عملیات ها 5 خرده فروش مواد مخدر دستگیر و ضمن تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

جمع آوری و دستگیری 45 معتاد و خرده فروش مواد مخدر در “برخوار”
گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان برخوار از جمع آوری و دستگیری 45 معتاد و خرده فروش مواد مخدر در راستای اجرای طرح آرامش توسط مأموران انتظامی این فرماندهی خبرداد.
سرهنگ”نعمت خلیلی”در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس بيان داشت: طرح آرامش در شهر با هدف پاکسازی نقاط آلوده، جمع آوری معتادان متجاهر و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر، توسط مأموران فرماندهي انتظامي شهرستان برخوار به مرحله اجرا گذاشته شد.
وي افزود: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی با مشارکت کلانتری های تابعه ضمن شناسایی و پاکسازی تعدادی از پاتوق های توزیع و مصرف مواد در سطح شهرستان، موفق شدند 20 خرده فروش مواد مخدر را دستگیر و تحویل مرجع قضائی دهند.
فرمانده انتظامی شهرستان برخوار با اشاره به جمع آوری 45 معتاد و تحویل آن ها به مراکز ترک اعتیاد تصریح کرد: کشف 500 گرم انواع مواد مخدر، 76 عدد فشنگ جنگی و شکاری، 14 قبضه سلاح سرد و تعدادی آلات و ادوات استعمال مواد مخدر از دیگر نتایج اجرای این طرح بود.
این مقام انتظامی با تأکید بر تداوم اجرای این گونه طرح ها در جهت پیشگیری از جرائم و برخورد با عاملان ایجاد ناامنی در جامعه، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه جرائم و موارد مشکوک سريعاً موضوع را از طریق تماس با مرکز فوریت های110 به پلیس اطلاع دهند.

کشف تریاک با هوشیاری پلیس ” لنجان”
گروه استان ها-اصفهان-فرمانده انتظامي شهرستان لنجان از توقیف یک دستگاه سواری پژو حامل 6 کیلو تریاک در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبرداد.
سرهنگ ” اسماعیل پریشانی “در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پليس بیان داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی در حین کنترل خودرو های عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان، به یک دستگاه خودرو سواری پژو مشکوک شده و جهت بررسی آن را متوقف می کنند.
وي افزود: ماموران پس از هماهنگي با مرجع قضائي به بازرسي از اين خودرو پرداخته و موفق شدند 6 کيلو ترياک که به طرز ماهرانه ای در داخل خودرو جاساز شده بود را کشف کنند.
فرمانده انتظامي شهرستان لنجان ادامه داد:در اين رابطه خودرو توقيف و یک متهم نيز دستگير که پس از تشکيل پرونده برای انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحویل داده شد.
اين مقام انتظامي در پايان بر مقابله قاطع و قانونمند پلیس با سوداگران مرگ و عوامل ایجاد ناامنی در جامعه تأکید و گفت: برخورد پلیس با مخلان نظم عمومی قاطعانه خواهد بود.

 

کشف محموله 5 ميلياردی قاچاق در”شهرضا”
گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامي شهرستان شهرضا از کشف 5 میلیارد ریال انواع کالاي خارجي قاچاق در عملیات مأموران انتظامی اين فرماندهی خبر داد.
سرهنگ” صادق کاظم زاد” در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری پلیس بيان داشت: در راستای طرح برخورد با قاچاق کالا و ارز، ماموران مستقر در ايستگاه ايست و بازرسي شهيد” امامي” فرماندهي انتظامي شهرستان شهرضا حين کنترل خودروهاي عبوري به يک دستگاه کاميون مشکوک و براي بررسي بيشتر آن را متوقف کردند.
وي افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در بازرسي صورت گرفته از اين کاميون تعداد 980 ثوب انواع لباس، 39 جفت کفش ، يک دستگاه اره نجاري برقي و يک دستگاه جاروبرقي قاچاق که فاقد هرگونه مدارک قانونی و معتبر گمرکي بود را کشف شد.
فرمانده انتظامي شهرستان شهرضا با اشاره به این که ارزش اموال مکشوفه برابر اعلام کارشناسان مربوطه 5 ميليارد ريال برآورد شده تصریح کرد: در اين رابطه راننده خودرو به همراه پرونده تشکیل شده براي انجام اقدامات قانوني به اداره تعزيرات حکومتي استان معرفی شد.

پلمب انبار لباس هاي قاچاق در اصفهان
گروه استا ها _ اصفهان _ رئيس مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان از پلمب انبار لباس هاي خارجي غير متعارف و قاچاق در اصفهان خبر داد.
سرهنگ” مسعود طُريفي” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان کرد: در راستاي بر خورد با صنوف متخلف در حوزه عرضه و فروش البسه هاي نا متعارف طرح نظارت بر واحدهاي لباس فروشي توسط اداره نظارت بر اماکن عمومي فرماندهي انتظامي استان در خيابان هاي نظر ، خاقاني، توحيد، چهارباغ عباسي، مطهري و ملک شهر اجرا شد.
وي افزود: در اين طرح که نمايندگان اتحاديه ها و اتاق اصناف نيز حضور داشتند از 65 واحد صنفي لباس فروشي بازديد بعمل آمد.
رئيس مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان اصفهان گفت: در جريان طرح مذکور طي بازديد از انبار يکي از لباس فروشي ها 527 عدد انواع شلوارهاي زاپدار و غير متعارف خارجي که به صورت قاچاق وارد کشور شده بودند کشف و در نهايت اين محل با دستور قضائي پلمب شد.
اين مقام انتظامي با اشاره به تشديد نظارت بر واحدهاي صنفي لباس فروشي به منظورمقابله با عرضه پوشاک غير متعارف و قاچاق از شهروندان خواست در صورت مواجه با هرگونه تخلف در اين گونه واحدها موضوع را از طريق تماس با شماره تلفن 110 به پليس اطلاع دهند.

اعتراف سارق به 18 فقره سرقت کابل برق
گروه استان ها-اصفهان-فرمانده انتظامي شهرستان فريدن از دستگيري سارق سيم و کابل برق خبر داد و گفت: متهم به 18 فقره سرقت در سطح شهرستان اعتراف کرد.
سرهنگ ” جواد افشاري ” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: در پي وقوع چند فقره سرقت سيم و کابل هاي برق چاه هاي آب کشاورزي در برخي از محلات حاشيه اي شهرستان، بررسي موضوع براي شناسايي و دستگيري عامل اين سرقت ها در دستور کار ماموران پليس آگاهي اين فرماندهي قرار رگفت.
وي در ادامه گفت: با انجام اقدامات تخصصي و بررسي هاي ميداني ماموران پليس آگاهي در نهايت سارق شناسايي و در يک عمليات دقيق در مخفيگاهش دستگير شد.
فرمانده انتظامي شهرستان فريدن خاطر نشان کرد: متهم در تحقيقات تکميلي پليس به 18 فقره سرقت سيم و کابل برق از چاه هاي آب کشاورزي اعتراف کرد که با تشکيل پرونده براي انجام اقدامات قانوني به مرجع قضائي تحويل داده شد.

دستگيري 4 سوداگر مرگ در ” شاهين شهر “
گروه استان ها-اصفهان -جانشين فرمانده انتظامي شهرستان شاهين شهر و ميمه از دستگيري4 سوداگر مرگ و کشف 7بيش از کيلو و 600 گرم انواع مواد افيوني در عمليات ماموران انتظامي اين فرماندهي خبر داد.
سرهنگ “حجت فرهادي” در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري پليس بيان داشت: ماموران پليس مبارزه با مواد مخدر اين فرماندهي در اجراي طرح مقابله با سوداگران مرگ حين كنترل خودروهاي عبوري در يکي از محورهاي مواصلاتي به 2 دستگاه خودروسواري سمند مشکوک شده و براي بررسي دقيق تر وارد عمل شدند.
وي در ادامه گفت: رانندگان 2 خودرو به محض مشاهده ماموران پليس بدون توجه به ايست و اخطارهاي صادره متواري شده که در نهايت با سرعت عمل خوب مأموران انتظامي و طي يک اقدامک ضربتي خودروها متوقف و هر 4 سرنشين آن ها دستگير شدند.
جانشين فرمانده انتظامي شهرستان شاهين شهر و ميمه خاطر نشان کرد: در بازرسي تخصصي ماموران انتظامي از خودرو هاي توقيفي مقدار 7 کيلو و 600 گرم موادمخدر کشف شد.
سرهنگ فرهادي در خاتمه بر عزم جدي پليس در برخورد با سوداگران مرگ و قاچاقيچان مواد مخدر تاکيد کرد و گفت: ماموران پليس به صورت شبانه روز در سطح محور هاي مواصلاتي شهرستان حضور فعال داشته و با افرادي که بخواهند براي رسيدن به اهداف شوم خود امنيت مردم را خدشه دار کنند قاطعانه برخورد خواهند کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا