اخبار استان ها

افزایش ۱۲ درصدی نزولات جوی در کردستان

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از کردستان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه‌ای استان کردستان، آرش آریانژاد اظهار کرد: با توجه به اینکه بارش‌های اخیر استان کردستان عمدتاً برف بوده است این موضوع به تغذیه منابع آب زیرزمینی استان کمک شایانی می‌کند.

وی افزود: میزان بارندگی استان کردستان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون حدود ۱۹۰ میلی‌متر بوده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته که ۱۷۱ میلی‌متر بود، افزایش ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان ادامه داد: با توجه به رواناب‌هایی که از ابتدای سال آبی جاری در استان شاهد بودیم، حدود ۴۱ درصد سدهای استان پرآب هستند که این عدد در سال گذشته حدود ۳۴ درصد بود و این نشانگر میزان افزایش حجم ورودی آب به سدها است که با این افزایش امیدواریم نگرانی بابت تأمین آب شرب شهرهای تابعه استان نداشته باشیم.

آریانژاد با اشاره به بخشی از عملکرد شرکت آب منطقه‌ای کردستان از بهمن سال گذشته تا بهمن سال جاری، تصریح کرد: وزارت نیرو در دولت سیزدهم برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای اتمام طرح‌های نیمه‌تمام داشت که تأمین آب شرب، صنعت و کشاورزی که جزو مطالبات چند ساله و به‌حق مردم استان بود در دور دوم سفر هیئت دولت به کردستان، محقق شد.

وی تاکید کرد: ۱۲ طرح و پروژه از سوی وزارت نیرو در استان کردستان به عنوان طرح‌های اولویت‌دار مطرح شدند که با تزریق اعتبارات نقدی مناسب و به موقع و کار جهادی شبانه‌روزی مجموعه این شرکت، این پروژه‌ها که برخی بیش از ۲۰ سال به تعویق افتاده بودند، به بهره‌برداری رسیدند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: امیدواریم با حمایت‌های مثال‌زدنی مجموعه وزارت نیرو و مدیران ارشد استان بتوانیم در شش ماه سال آینده تعدادی دیگر از این پروژه‌های اولویت‌دار این شرکت را به بهره‌برداری برسانیم.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا