اخبار استان ها

حتی یک رای بیشتر دشمنان را عصبانی می‌کند

به گزارش خبرگزاری سرمایه گستران از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی صبح امروز -دوشنبه بیست‌وسوم بهمن- در جمع مبلّغان دهه فجر و انتخابات با بیان اینکه امروز انتخابات یکی از مهم‌ترین شعائر الهی است، اظهار کرد: حتی یک رأی بیشتر دشمنان را عصبانی می‌کند.

وی افزود: اگر یک رأی بیشتر در صندوق‌ها جمع‌آوری شود، دشمن عصبانی شده و یک رأی کمتر دشمن را شاد می‌کند، شما در چنین میدانی فعالیت می‌کنید، این فعالیت برکت دارد و دل رهبر حکیم انقلاب را شاد می‌کند؛ بنابراین کسانی که برای شعائر الهی ارزش قائل هستند، جزو خواص ایمانی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با یادآوری اینکه در مقابل خواص ایمانی خواص شیطانی نیز داریم، تصریح کرد: تمام همت خواص شیطانی بر فساد، فحشاء، گناه، دروغ، اعتیاد، طلاق و حیوان‌پروری به جای فرزندآوری است که البته فعالیت این خواص را باید خواص مؤمن جبران کند و از آن جلوگیری کنند.

عابدینی ادامه داد: خداوند در آیه ۶۷ سوره توبه خواص شیاطین را می‌فرماید، منافقین شیطان هستند، خداوند در این آیه می‌فرماید مردان و زنان دو چهره همانند یکدیگرند، به کار ناپسند وا می‌دارند از کار پسندیده باز می‌دارند و دست‌های خود را از انفاق می‌بندند، خدا را فراموش کردند، پس خدا هم فراموششان کرد، در حقیقت این منافقانن.

وی تصریح کرد: خداوند در این قسمت در ۴ آیه راجع به منافقین سخن می‌گوید، سپس به سراغ مؤمنین می‌رود و در آیه ۷۱ سوره توبه می‌فرماید مردان و زنان با ایمان دوستان یکدیگرند که به کارهای پسندیده وا می‌دارند و از کارهای ناپسند باز می‌دارند و نماز را بر پا می‌دارند و زکات می‌دهند و از خدا و پیامبرش فرمان می‌برند، آن‌ها که خدا به زودی مشمول رحمتشان قرار خواهد داد که خدا توانا و حکیم است.

امام جمعه قزوین گفت: منافقان ربطی به هم ندارند، عاطفه‌ای نسبت به هم ندارند، هم‌افزایی سرشان نمی‌شود و حتی نسبت به یکدیگر دشمنی دارند، خداوند در آیه ۴ سوره منافقین می‌فرماید منافقان مثل چوب خشک هستند، چوب خشک نسبت به چوب خشک دیگر احساسی ندارد و فقط وقتی شعله‌ور شوند همدیگر را آتش می‌زنند.

عابدینی ادامه داد: مؤمنین این گونه نیستند، مؤمنین دلسوز یکدیگرند و فدای یکدیگر می‌شوند، مؤمنان یکدیگر را دوست دارند و تمام وجودشان فدای یکدیگر می‌شود تا بتوانند کار دین را پیش ببرند.

وی تأکید کرد: فعالان جبهه شیطان همان‌هایی هستند که خداوند در آیه ۳۲ سوره توبه راجع به آن‌ها می‌فرماید کافران می‌خواهند نور خدا را با دهانشان به نفس تیره و گفتار جاهلانه خود خاموش کنند و خدا نگذارد تا آنکه نور خود را در منتهای ظهور و حد اعلای کمال برساند، هر چند کافران ناراضی و مخالف باشند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا