اخبار استان ها

ارتقا و استانداردسازی مرکز داده شهرداری اراک

ابوالفضل عسگری در گفت‌وگو با خبرنگار سرمایه گستران از مرکزی اظهار کرد: به منظور ارتقا زیرساخت‌های الکترونیکی و هوشمندسازی شهر الکترونیک با هدف پاسخگویی سریع‌تر و دقیق‌تر به شهروندان، مرکز داده شهرداری اراک که به واسطه ذخیره سازی اطلاعات، بخش بسیار مهم و حساس مجموعه می‌باشد، با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال استانداردسازی و مورد ارتقا قرار گرفته است.

وی افزود: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، بهره برداری از فاز اول پروژه فیبر نوری را در راستای ارتباط بین ساختمان‌های اداری شهرداری آغاز کرده و در حال حاضر ارتباط ساختمان‌های آتش نشانی و منطقه دو با شهرداری مرکز برقرار و قابل بهره برداری است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک تصریح کرد: فاز دوم پروژه فیبر نوری شهرداری، همزمان با پروژه فیبر نوری خانگی(FTTH ) که وزارت ارتباطات با پیمانکاری شرکت ایرانسل آغاز کرده، در حال اجراست.

وی خاطر نشان کرد: در این پروژه مشارکتی، ایستگاه‌های آتش نشانی و تمامی دوربین‌های پایش و نظارت تصویری سطح شهر اراک به شبکه اختصاصی فیبر نوری شهرداری متصل می‌شود تا سطح با کیفیت تری از خدمات ارائه شود.

عسگری گفت: در سال جاری پروژه بازسازی کامل اتاق سرور یا همان مرکز داده شهرداری مطابق با استانداردهای جدیدتر و مجهز به سیستم اعلام حریق اجرایی شده است.

وی ادامه داد: همچنین سه دستگاه از سرورهای نسل ۱۱ که ارتباط شبکه آن بر بستر فیبر است در این مرکز بر مدار اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری اراک تاکید کرد: استانداردسازی و بالا بردن سطح کیفیت اتاق سرور و مرکز داده شهرداری با هدف ارائه خدمات بهتر و افزایش سرعت و کیفیت خدمات در مجموعه شهرداری اراک، عملیاتی شده است.

وی با اشاره به آماده سازی زیرساخت دوربین‌های اماکن شهرداری، گفت: آماده سازی زیرساخت و تجهیز مرکز پایش چند منظوره اماکن شهرداری از دیگر اقدامات سازمان می‌باشد که طی روزهای اخیر مورد بهره برداری قرار گرفته است.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا