امروز پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
22:12:13 - سه‌شنبه 25 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان خبرداد:
آشنایی شهروندان با اسناد هویتی اصفهان/ هفته اصفهان فرصتی برای شناسایی ابعاد پیدا و پنهان نصف جهان
سرمایه گستران -مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه هفته اصفهان یک فرصت ذی قیمت است تا اصفهان با همه ابعاد پیدا و پنهانی که دارد، بروز و ظهورکند، گفت: سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان تلاش کرده در قالب برنامه های متنوعی که در زمینه های فرهنگی تفریحی انجام می دهد، این شهر تاریخی و فرهنگی را به مردم شهر و سایر هموطنان معرفی کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، علی اکبر بقایی با بیان اینکه فلسفه نامگذاری هفته اصفهـــان این اســــت که بــــرای معرفی بهتر شهر اصفهان بسیار تلاش کنیم، اظهار کرد: اگر این معرفی به خوبی انجام شود، بسیاری از ظرفیتهای نهفته شهر اصفهان آشکار می شود. با نگاه اقتصادی و فرهنگی، شهر اصفهان این قابلیت را دارد که خیلی از گردشگران راکه با رویکرد های اقتصادی، اجتماعی و گردشگری به سمت این شهر می آیند، از این نمونه بی بدیل در کشورمان برای تکثیر در سایر شهرها الگو برداری کنند تا همه از این موهبت بهره ببرند.

وی با تاکید بر اینکه تم اصلی این برنامه ها هویت اصفهان و آشنایی شهروندان با اسناد هویتی اصفهان است، ادامه داد: در این راستا از تولیدات شاخص سازمان در حوزه های موسیقی، تئاتر،کتاب و… رونمایی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در تشریح جزئیات این تولیدات گفت: بخشی از اوراق هویتی شهر اصفهان مربوط به موسیقی اصفهان می شود که در حوزه نواها و نغمه هایی که مربوط به اصفهان است، از این قالب برای معرفی بهتر اصفهان کمک می گیریم و از خوانندگان و مشاهیر حوزه موسیقی نظیر استاد افتخاری، استاد سراج، استاد معتمدی و استاد شاهزیدی دعوت شده است تا در قالب یک آلبوم، آخرین سروده های خود را در اختیار مردم اصفهان قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه در این هفته از ۳۰ عنوان کتاب رونمایی می شود، اظهار داشت: این کتاب ها به معرفی اصفهان از زوایای محتلف می پردازد که به همت مرکز اصفهان شناسی تهیه شده است.

بقایی با تاکید بر تدارک ویژه برنامه هایی برای مشــــاهیر، هنرمندان و فرهیختگان شهر گفت: معتقدیم بخشی از ارکان هویتی شهر اصفهان مربوط به مشاهیر اصفهان می شود که در قالب بزرگداشت ها این اتفاق خواهد افتاد.

وی با اشاره به اینکه برخی از مشاغل با ارزش شهر فراموش شده است، تصریح کرد: به همین منظور مستندی از مشاغل فراموش شده مانند زری بافی، هنر سوخت، قلمزنی و … تهیه شده که در این هفته به نمایش گذاشته می شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با تاکید بر اینکه سعی شده در این هفته کودکان و سنین کودکی درگیر شوند، گفت: در طول این هفته شش گروه سرود کودکان با مضامین فرهنگ و تاریخ اصفهان در برنامه های مختلف سطح شهر حضور دارند.

وی با بیان اینکه از کتاب آثار خوشنویسی استاد فضائلی در هفته نکوداشت اصفهان رونمایی می شود، اضافه کرد: بخش دیگری از هویت اصفهان مربوط به دیوارنگاره ها هستند که تاریخ و هویت شهر را شکل میدهند و ما را به گذشته پیوند می دهند. در این راستا نمایشگاه عکس و فیلم دیوارنگاره شهر اصفهان در این هفته برپا می شود.

به گفته بقایی، با این کار تلاش شده است یک کار جدید و خلاق به نمایش گذاشته شود و سندی از این دیوار نگاره هـــا آماده شده که در این هفته از آن رونمایی می شود .

وی گفت: در این هفته گروه های موسیقی اصفهانی نیز آخرین آثار خود را به نمایش  گذاشته و با یکدیگر به رقابت میپردازنــــد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان افزود: در ایـــن هفتــــه دو نمایش ویژه برای عموم شهروندان در تالار هنر اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: در این قالب ها و قاب ها، سعی شده است اصفهان را بیشتر و بهتر به مردم کشور و به خصوص گردشگران خارجی که هر کدام می توانند سفیرانی برای معرفی بهتر و ایجاد یک تصویر زیبا و نیکو از اصفهان باشند، معرفی کنیم و در نهایت تصویر زیبایی از اصفهان به نمایش بگذاریم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب