تيتر يكشهر و جامعهعناوین اخبار

رسانه ها حالت آفندی به خود بگیرند

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی، در جلسه شورای اطلاع رسانی استان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و اعلام همدردی و تسلیت به هموطنان در اثر سانحه هواپیما اظهار داشت: خارج از هر حب و بغض سیاسی، باید همدلی و وفاق بین مردم و مسئولان حفظ شود.
وی در ادامه با اعلام اینکه اطلاع رسانی و فعالیت رسانه ای یک تخصص مهم است، افزود: رسالت این جلسه بسیار بالاتر از جلسات دیگر است زیرا در این جلسه باید مسیر راهبردی و کلانی تعریف شود و بر اساس آن فعالیت های رسانه ای انجام گردد و رسانه ها از حالت پدافندی به حالت آفندی سوق پیدا کنند
استاندار اصفهان با بیان اینکه همراهی با اداره کنندگان جامعه ضروری است، تصریح کرد: متاسفانه برخی تحلیل ها بر اساس داشته های اطلاعاتی است که باید عملکرد ها را بر مبنای آمار و اطلاعات در نظر گرفت.
رضایی عنوان کرد: عده ای از مدیران از مصاحبه با رسانه ها واهمه دارند در حالی که برحسب وظیفه و جایگاه اجرایی خود باید اطلاع رسانی داشته باشند.
وی با اشاره به شیطنت و موج سواری برخی از خبرگزاری ها و رسانه های مکتوب، گفت: برخی رسانه ها تنها به دنبال تیترهای خاص می گردند تا بتوانند مخاطب بیشتری به خود جذب کنند.
استاندار اصفهان با تاکید بر لزوم تعریف راهبرد کلان برای پیشبرد جلسات شورای اطلاع رسانی استان، خاطرنشان کرد: لازم است راهبردها نه به صورت پدافندی که به صورت آفندی تعریف شود تا بتوانیم در زمینه اطلاع رسانی غلبه صحیحی بر فضای مجازی و محتوای نادرست آن داشته باشیم.
شایان ذکر است جلسات شورای اطلاع رسانی استان اصفهان به ریاست حیدر قاسمی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان و به دبیری حجت الاسلام انصاری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان برگزار می گردد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا