امروز پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰
6:55:56 - چهارشنبه 15 دسامبر 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تفاهم‌نامه‌ منطقه آزاد چابهار و ذوب آهن اصفهان برای سرمایه گذاری در صنعت فولاد
یکی از راه های توسعه صادرات استفاده از ظرفیت های صادراتی است .دولت در راستای تسهیل صادرات در سال های گذشته گام های زیادی برداشته است از جمله تاسیس مناطق آزادبا هدف تسهیل بیشتر در امر صادرات .

رضا اخلاق پور

یکی از کالاهای صادراتی کشور محصولات زنجیره فولاداست . از سنگ آهن تا محصولات نهایی .بدیهی است هر چه صادرات کالاها از خام فروشی به سمت محصولات نهایی پیش رود ارزش افزوده بیشتری نصیب کشور خواهد کرد و شرکت های ایرانی باید از فرصت های پیش رو استفاده نمایند . در همین راستا شرکت
ذوب آهن اصفهان با هدف توسعه همکاری و مشارکت با همسایگان و صادرات محصولات فولادی اقدام به برنامه ریزی برای حضور و سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار نموده است .
در این راستا منطقه آزاد چابهار و شرکت ذوب آهن اصفهان تفاهم‌نامه‌ای برای سرمایه گذاری در زمینه فولاد با رویکرد مشارکت با همسایگان و صادرات امضا کردند.
این تفاهم‌نامه‌ بین عبدالرحیم کردی مدیر عامل منطقه آزاد چابهار و منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان منعقد شد که طی آن فراهم شدن زمینه سرمایه گذاری ذوب آهن اصفهان در سه بخش مورد تاکید قرار گرفته است.
بر اساس این تفاهم‌نامه هر یک از خطوط زنجیره فولاد اعم از واحد تولید کنسانتره، گندله سازی، نورد و … در پیکره هفتم و هشتم منطقه آزاد چابهار ایجاد خواهد شد.
همچنین بررسی توسعه بندر تخصصی فولاد و مواد معدنی در منطقه مورد توافق طرفین قرار گرفت .
شایان ذکر است احداث مجموعه صنعتی متناسب برای کار با اقتصاد کشورهای همسایه همچون پاکستان و عمان به صورت مشترک مورد توافق قرار گرفته است.
منطقه آزاد چابهار یکی از مناطق مهم و پایتخت دریایی کشور است که قطب جدید صنعت فولاد محسوب می شود . صنایع بزرگ همچون فولاد و پتروشیمی بر اساس مزیت های این منطقه ، می توانند در چابهار در راستای توسعه فعالیت های تولیدی با رویکرد صادرات فعالیت کنند .
آینده نگری صنایع فولادی در مورد تامین آب مورد نیاز این صنعت باعث شده که بزرگترین تولید کنندگان فولاد ایران چابهار را به لحاظ نزدیکی به اقیانوس انتخاب کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • گوناگون
Polls
سایر اخبار اقتصادی
    A feed could not be found at `http://www.irna.ir/fa/rss.aspx?kind=20`; the status code is `404` and content-type is `text/html;charset=UTF-8`
ثبت نام خبرنامه
پایگاه خبری سرمایه گستران  شرکت فولاد مبارکه اصفهان صنایع شیمیایی ایران تابناك وب تابناك وب