استان هاحوادثشهر و جامعهعناوین اخبار

بسته اخبار و حوادث پلیسی ۱۸تیرماه ۱۴۰۱استان اصفهان

سردار “محمدرضا هاشمی فر” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران یگان تکاوری مستقر در محور ابرکوه به جرقویه در راستای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری سمند مشکوک و برای بررسی های بیشتر اقدام به توقیف آن کردند.
وی ادامه داد: خودروی مذکور به محض رویت مأموران به ایست آن ها توجه نکرده و از تاریکی شب برای متواری شدن استفاده می کند اما در نهایت با هوشیاری ماموران خودرو پس از دقایقی متوقف می شود.
جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اینکه در بازرسی به عمل آمده از خودرو ۱۰۰ کیلو موادمخدر از نوع تریاک کشف شد، اظهار داشت: مواد مخدر کشف شده در صندوق عقب جاسازی شده بود که در این خصوص راننده دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شد.
سردار هاشمی فر با تاکید بر اهمیت حفظ سلامت جوانان و استحکام بنیان خانواده ها برای پلیس خاطرنشان کرد: همکاران ما در برخورد قانونی با قاچاقچیان مواد مخدر از هیچگونه تلاشی دریغ نکرده و روز به روز عرصه را برای افراد سود جو و قانون شکن تنگ تر خواهند کرد.

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
کشف موتور قاچاق کامیون در “سمیرم”
گروه استان ها_ اصفهان_ فرمانده انتظامی شهرستان “سمیرم” از کشف موتور قاچاق کامیون به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد.
سرهنگ “علی قربانپور” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین مقابله و مبارزه بی امان و مقتدرانه با برهم زنندگان امنیت و نظم اقتصادی، ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان سمیرم حین کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون مشکوک شده و آن را به منظور بازرسی دقیق تر متوقف کردند.
وی ادامه داد: ماموران پس از توقیف کامیون طی هماهنگی با مرجع قضائی و در بازرسی به عمل آمده از این خودرو یک موتور قاچاق کامیون کشف کردند که فاقد هرگونه مدارک قانونی بود.
فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم با اشاره به دستگیری راننده و تحویل وی به مرجع قضائی اظهار داشت: ارزش موتور کشف شده از سوی کارشناسان ۳۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
این مقام انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: پلیس در برخورد قانونی با قاچاقچیان کالا و ارز از هیچ گونه تلاشی کوتاهی نخواهد کرد و روز به روز عرصه را برای افراد سود جو و قانون شکن تنگ تر خواهد کرد.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
۴۱ کیلو تریاک در “سمیرم” کشف شد
گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامی شهرستان “سمیرم” از کشف ۴۱ کیلو و ۶۲۸ گرم تریاک و دستگیری یک نفر در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ “علی قربانپور” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان سمیرم با برقراری ایستگاه های موقت ایست و بازرسی حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی سواری ام وی ام مشکوک شده و آن را به منظور بازرسی دقیق تر متوقف کردند.
وی افزود: ماموران پس از توقیف خودرو طی هماهنگی با مرجع قضائی و در بازرسی به عمل آمده از آن موفق به کشف و ضبط ۴۱ کیلو و ۶۲۸ گرم تریاک شدند که به صورت ماهرانه ای جاساز شده بود.
فرمانده انتظامی شهرستان سمیرم با اشاره به دستگیری راننده و تحویل وی به مرجع قضایی بیان کرد: مبارزه با پدیده شوم موادمخدر همواره با جدیت از سوی پلیس دنبال شده و به شهروندان توصیه می شود اخبار و اطلاعات خود را پیرامون این موضوع به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
کشف کالای قاچاق در “شهرضا”
گروه استان ها_اصفهان _ فرمانده انتظامی شهرستان “شهرضا” از کشف کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد.
سرهنگ “سهراب قرقانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران ایستگاه شهید امامی فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون باری در حال حرکت مشکوک شده و خودرو را به منظور بازرسی دقیق تر به محوطه پارکینگ ایستگاه هدایت کردند.
وی افزود: ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی به عمل آمده از خودروی مذکور۲۴ حلقه تیوپ، ۲ حلقه لاستیک کامیون و ۲ حلقه لاستیک سواری خارجی کشف کردند که همگی فاقد اسناد و مدارک مثبته گمرکی و در داخل جعبه زیر شاسی جاساز شده بود.
فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا با بیان اینکه ارزش کالاهای کشف شده از سوی کارشناسان یک میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: در این خصوص راننده دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شد.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با توجه به شعار سال با محوریت حمایت از تولید، پلیس در برخورد قانونی با قاچاقچیان کالا و ارز از هیچ گونه تلاشی کوتاهی نخواهد کرد و روز به روز عرصه را برای افراد سود جو و قانون شکن تنگ تر خواهد کرد.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
کشف ۹ دستگاه ماینر غیرمجاز در اصفهان
گروه استان ها_اصفهان_ فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف ۹ دستگاه ماینر استخراج ارز دیجیتال غیرمجاز به ارزش ۲ میلیارد ریال خبر داد.
سرهنگ “حسین بساطی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی گزارش واصله مبنی بر استفاده غیرمجاز از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال در اصفهان، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران کلانتری۲۳ فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان قرار گرفت.
وی ادامه داد: ماموران پس از حصول اطمینان از موضوع با هماهنگی مقام قضائی به محل اعزام و در بازرسی از محل مذکور ۹ دستگاه ماینر به همراه ۱۳ کارت گرافیک کشف کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان با اشاره به اینکه ارزش دستگاه‌ های کشف شده از سوی کارشناسان ۲ میلیارد ریال برآورد شده است، اظهار داشت: در این خصوص یک متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.
سرهنگ بساطی در پایان خاطر نشان کرد: پلیس با هرگونه اخلال در روند اقتصادی طبق قانون برخورد جدی می کند و از شهروندان می خواهیم در صورت مواجه شدن با موارد مشابه، مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
قدردانی امام جمعه موقت اصفهان از موضع فعال فراجا در موضوع حجاب و عفاف
گروه استان ها_اصفهان_ امام جمعه موقت اصفهان گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید کار همه باشد، موضوع این است که نیروی انتظامی موضع فعال گرفته است و ما موضع انفعال، این خوب نیست و باید برعکس شود.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، حجت‌الاسلام “سید مجتبی میردامادی” در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه اصفهان با یادآوری سالروز واقعه مسجد گوهرشاد و تیراندازی عُمال رضاخان به تحصن کنندگان نسبت به اجباری شدن جایگزینی کلاه مردم به کلاه شاپو و کشف حجاب و به خاک و خون کشیده شدن معترضین به دستگیری محمدتقی بهلول، درباره مسئله امروز حجاب و عفاف در کشور بیان داشت: این را بدانید که ایجاد مشکل حجاب در ایران، جنگ آمریکا است، آنها از هر راهی استفاده می‌کنند تا ملت ایران از قدرت دینی تهی شود.
وی با اعتقاد به اینکه دشمن می‌خواهد در ایران بی بند و باری و شهوت را جایگزین معنویت و ایمان کند، ادامه داد: ملت باید دست در دست یکدیگر بگذارند و این مصیبت بزرگ را در کشور از بین ببرند.
امام جمعه موقت اصفهان پیرامون فعالیت نیروی انتظامی تصریح کرد: نیروی انتظامی انصافاً دارد کار خودش را انجام می‌دهد این را از بولتن هایی که به عنوان گزارش کار از فعالیت های بزرگی که درباره فسادهای اخلاقی انجام داده‌اند، خوانده‌ام.
حجت‌الاسلام میردامادی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر باید کار همه باشد، موضوع این است که نیروی انتظامی موضع فعال گرفته است و ما موضع انفعال، این خوب نیست و باید برعکس شود.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
دستگیری سارقان ساختمان های نیمه کاره در “شاهین شهر”
گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان “شاهین شهر” از دستگیری ۲ متهم و کشف چند فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.
سرهنگ “علی صادقی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از ساختمان های نیمه کاره در سطح این شهرستان، بررسی موضوع به منظور شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان شاهین شهر قرار گرفت.
وی افزود: ماموران کلانتری ۱۱ این فرماندهی با انجام یک سری اقدامات پلیسی و هوشمندانه موفق شدند ۲ متهم به سرقت را در این زمینه شناسایی و دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر با بیان اینکه متهمان به مرجع قضائی معرفی شدند، اظهار داشت: متهمان در بازجویی های انجام شده به چند فقره سرقت از ساختمان های نیمه کاره همچون آهن آلات، مصالح ساختمانی و درب و پنجره در سطح شهرستان شاهین شهر اعتراف کردند.
این مقام انتظامی در پایان از شهروندان خواست در صورتی که محوطه ساختمان و کارگاه ها فاقد روشنایی کافی است روشنایی لازم را تامین و برای کلیه درب ها به ویژه درب ورودی از قفل های مطمئن استفاده کنند و قفل هایی که کلید یدکی آن ها گم شده و یا برای مدتی در اختیار دیگران بوده است را تعویض کنند.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
کشف سوخت قاچاق در محور “اصفهان به نایین”
گروه استان ها_ اصفهان_ رئیس پلیس راه استان از کشف ۹۵۰ لیتر سوخت قاچاق در محور “اصفهان به نایین” و دستگیری یک نفر در این خصوص خبر داد.
سرهنگ “اصغر زارع” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اعلام این خبر بیان داشت: در راستای تداوم مقابله و مبارزه بی امان و مقتدرانه با برهم زنندگان امنیت و نظم اقتصادی، ماموران مستقر در پلیس راه محور “اصفهان به نایین” حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه اتوبوس مسافربری که به مقصد زاهدان در حرکت بود مشکوک شده و آن را برای بررسی های بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: در بازرسی به عمل آمده از اتوبوس ۹۵۰ لیتر گازوئیل قاچاق کشف و ضبط شد، این در حالی است که در این خصوص راننده دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شد.
رئیس پلیس راه استان اصفهان با اشاره به اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: پلیس با قاچاقچیان سوخت و افرادی که ذخایر ملی کشور را به تاراج می گذارند برخورد قاطع و قانونی می کند و اجازه جولان به آن ها را نخواهد داد، در این راستا شهروندان نیز می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
اعتیاد فضای مجازی
گروه اجتماعی _اصفهان_فضای مجازی یک حقیقت جدید در کنار زندگی واقعی ما می باشد. در واقع ما در فضای مجازی همانند دنیای واقعی خود زندگی می کنیم، با افراد دوست می شویم، معاشرت می کنیم، به گفتگو می پردازیم، تفریح می کنیم و متناسب با شغل، سن، اقتضای خود با تکنولوژی های مجازی سر و کار داریم.
امروزه می توان مدعی شد با اینکه فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و اینترنت عمر خیلی زیادی ندارد، در سطحی گسترده با فضای مجازی واقعی رقابت دارد؛ با این تفاوت که این دنیای مبهم، اما جذاب، روزبه روز گسترده تر می شود، اما دنیای پیرامون، برای رشد و گسترش، لااقل زمان بیشتری نیاز دارد. همین گستردگی فضای مجازی سبب شده است تا در کنارتمامی کاربردها و ویژگی های منحصر به فردی که این شبکه را هر روز گسترش می دهد، شاهد بروز روزافزون چالش های متعددی نیز باشیم؛ چالش هایی که نه فقط در جامعه ای ارزشی همچون ایران، بلکه حتی در جوامع اروپایی و آمریکایی نیز نگرانی هایی را در پی داشته است.
با افزایش فراگیری اینترنت و کاربران فضای مجازی، اعتیاد تازه ای شکل گرفته است. اعتیاد به اینترنت یک واژه نیست، بلکه حقیقت است که سبب دورشدن اعضای خانواده از یک دیگر می شود.
شکستن مرزفضای حقیقی و مجازی
این مسئله برای کاربران نوجوان و جوان اهمین بیشتری می یابد؛ چراکه در این سنین، هنوز هویت افراد به طور کامل شکل نگرفته است و حضور در دالان های مجازی اینترنت، از اتاق های گفت و گو گرفته تا شبکه های اجتماعی و پیام رسان های موبایلی به آنان امکان آن را می دهد تا برای خودشان هویتی متفاوت از دنیای حقیقی پیرامون خود خلق کنند و همین امر منجر به رشد خیال بافی و دور شدن از پذیرش شرایط حقیقی زندگی می شود. در این حالت، جوان مرز بین فضای واقعی و فضای مجازی را گم می کند و همانطور که از محیط پیرامونش تاثیرمی پذیرد، از فضای مجازی نیز متاثر می شود. اهمیت این موضوع در اینجاست که همین هویت مجازی به افراد اجازه می دهد تا خود را هر گونه که دوست دارند معرفی کنند و از آنجایی که هیچ کس نمی تواند پی به هویت حقیقی آن ها ببرد، پس افراد در محیط اینترنت خود را مجاز به شکستن خطوط قرمز فضای حقیقی می دانند و همین هنجار شکنی ها از سوی برخی از افراد پیشرو، مسیر را برای دیگری که حتی در فضای مجازی ملاحظات ارزش ها و هنجارهای اجتماعی را دارند باز می کند و به نوعی سبب عاری سازی رفتارهای خلاف اصول و قواعد اجتماعی محیط حقیقی می شود.
ظهور خاموش آسیب های جسمی
تصور کنید والدین و فرزندان هر کدام در گوشه ای نشسته و به طور دائم در حال استفاده از لپ تاپ، تبلت و تلفن همراه خود هستند؛ آیا نباید توجه داشت که این ساکن بودن اعضای بدن به دلیل استفاده بیش از حد از این فضا به مرور دچار فرسودگی و بیماری های مختلف می شود؟
حتی برخی از افراد بعد از مراجعه به پزشک اذعان دارند پزشکان قادر به تشخیص بیماری آن ها نبوده اند و روی قرص های مسکن می آورند. بیماری هایی نظیر سردرد های میگرنی و عصبی، درد و ضعف چشم، درد کلیه و انگشتان دست و درد زانو و حتی توقف رشد از جمله بیماری هایی هستند که باید به خطر بروز آن ها توجه داشت.
بی اطلاعی والدین از پشت پرده ی فضای مجازی؛ زمینه ساز گسست نسلی اغلب والدین سواد استفاده از فضای مجازی را ندارند و چندان با قانون و قواعد بسیار خاص این فضا آشنایی ندارند و همین موضوع موجب می شود تا نظارت مناسبی بر عملکرد فرزند جوان و نوجوان خود نداشته باشند. در چنین حالتی، جوانان و نوجوانان با حضور در فضای مجازی و مواجهه با سیل اطلاعاتی درست و نادرست که از هر طرف او را احاطه می کند. همین امر سبب شده است تا اینترنت و فضای مجازی زمینه های گسست فرهنگی بین نسلی را فراهم آورد.
آسیب های روحی و روانی
آسیب های روحی و روانی بسیار مهمتر از آسیب های جسمی است. متاسفانه دیده می شود افراد زیادی در جامعه به مراکز روان پزشکی و مشاوران مراجعه می کنند و از فراموشی زودرس و حواس پرتی خود یا گوشه گیری فرزند خود و فرار از اجتماع و گروه ها حکایت می کنند و می گویند فرزند آن ها دچار بیماری ناشناخته است او از افسردگی رنج می برد، اهل صحبت نیست و مهارت های ارتباطی را بلد نیست؛یا زن و شوهری که از همسر خود به خاطر افسردگی و عدم توجه به او و سکوت در خانواده، به مشاوران مراجعه کرده و به دنبال راه چاره می گردد. این حقایق را همه در جامعه مشاهده می کنیم.
پیشنهادات
برای استفاده از فضای مجازی در خانواده قانونی ایجاد کنیم و با فرزندان خود تبادل نظر کنیم.( مثلا روزی یک ساعت استفاده، جمعه روز بدون موبایل و …)
شب ها اینترنت را قطع کنیم و تلفن همراه را خاموش کنیم.
در هنگام خواب یا درس خواندن فرزندان تلفن همراه را از اتاق آن ها دور کنیم و آن را روی بی صدا قرار دهیم.
فقط در گروه ها، کانال ها یا شبکه هایی که نیاز هست عضو شویم.
از بازی هایی که باعث اعتیاد و اتلاف وقت می شود بپرهیزیم.
سایت ها، اپلیکیشن های مفید و روش استفاده صحیح از وسایل ارتباطی را به فرزندانمان معرفی کنیم.
به عنوان والدین استفاده تخصصی از وسایل ارتباطی را به خوبی فراگیریم.
برای فرزندان خود سرگرمی ایجاد کنیم و آن ها را به مهمانی ببریم تا کمتر سراغ وسایل ارتباطی بروند.
با مشاوران آگاه و متخصص ارتباط داشته باشیم.
والدین محبت عاطفی خود را دریغ نکنند.
عضو شدن در گروه ها و کانال هایی که فرزندان عضو هستند.
به عنوان والدین بازی هایی را برای فرزندانمان انتخاب کنیم که متناسب با سن او و سن درج شده در بازی باشد. از بازی های خشن جلوگیری کنیم.
تهیه و تنظیم: “فرزانه افشاری”؛ کارشناس ارشد مرکز مشاوره آرامش

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
دستگیری سارقان سیم برق در “خور و بیابانک”
گروه استان ها_ اصفهان_ رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری سارقان سیم و ترانس برق با ۸ فقره سرقت در عملیات ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان “خور و بیابانک” خبر داد.
سرهنگ “حسین ترکیان” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای تشدید اقدامات کنترلی و توقیف وسائل نقلیه سرقتی، ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان خور و بیابانک حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه وانت پیکان مشکوک و آن را برای بررسی های بیشتر متوقف کردند.
وی افزود: ماموران در بازرسی به عمل آمده از این خودرو ۳۶۰ کیلو سیم برق هوایی مسی و یک عدد قیچی برش سیم ضخیم کشف و ضبط کردند، این در حالی است که در این خصوص ۲ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شدند.
رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با بیان اعتراف متهمان به بزه انتسابی خود و کشف ۸ فقره سرقت خاطرنشان کرد: از شهروندان می خواهیم در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند تا نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان اقدام شود.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
دستگیری کلاهبرداران اسکیمری در پوشش دستفروشی آلوچه و ذرت
گروه استان ها_اصفهان_رئیس پلیس فتا استان از دستگیری کلاهبرداران اسکیمری که با جانمایی اسکیمر در کارتخوان دستفروش آلوچه و ذرت از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
سرهنگ “سید مصطفی مرتضوی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: با مراجعه تعدادی از شهروندان و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب در حالی کارت بانکی در اختیار آن ها بوده، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: در بررسی های اولیه مشخص شد که برداشت های غیرمجاز از حساب مال باختگان صرف خرید طلا و جواهرات و مصالح ساختمانی در شهرستان های متعدد شده است.
رئیس پلیس فتا استان اصفهان در تشریح این پرونده بیان کرد: در ادامه تحقیقات تخصصی کارشناسان مشخص شد که تمامی مال باختگان در اردیبهشت ماه سال جاری از یک زن و مرد میانسال آلوچه و ذرت خریداری کرده و به این ترتیب کارت بانکی آن ها کپی شده است.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با اقدامات تخصصی و پلیسی و اعترافات متهم هویت ۲ نفر از متهمان اصلی شناسایی و اقدامات لازم جهت دستگیری این افراد انجام گرفته است، خاطر نشان کرد: ارزش کلاهبرداری این باند با ۴۴ نفر شاکی تاکنون ۵۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.
سرهنگ مرتضوی افزود: با توجه به اینکه شناسایی سایر مالباختگان توسط کارشناسان در حال انجام است، در صورتی که شهروندان گرامی با این ترفند مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند، با تنظیم شکوائیه به پلیس فتا استان اصفهان مراجعه کنند.
وی در توصیه ای به شهروندان خاطرنشان کرد: هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان نسبت به عدم دستکاری یا تغییرات ظاهری در دستگاه کارتخوان پذیرندگان به خصوص فروشندگان سیار که فاقد محل مشخص و ثابت کسب و کار هستند دقت کنند و رمز کارت های عابر بانک خود را شخصاً وارد و از اعلام آن به فروشنده خودداری کنند.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
کشف موتور سنگین قاچاق در “نائین”
گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان “نائین” از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۳ میلیارد ریال توسط ماموان ایستگاه بازرسی شهید شرافت این فرماندهی خبر داد.
سرهنگ “هادی کیانمهر” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین طرح ذوالفقار، ماموران ایستگاه بازرسی شهید شرافت فرماندهی انتظامی شهرستان نایین حین کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی ادامه داد: ماموران طی هماهنگی با مقام قضائی و در بازرسی به عمل آمده از خودرو یک دستگاه موتورسیکلت سنگین قاچاق کشف و ضبط کردند که فاقد هرگونه مدارک گمرگی بود.
فرمانده انتظامی شهرستان نایین با بیان اینکه ارزش موتورسیکلت کشف شده از سوی کارشناسان ۳ میلیارد ریال تعیین شده، اظهار داشت: در این خصوص یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: قاچاق ضربات جبران ناپذیری به بدنه اقتصادی کشور وارد می کند، پلیس همواره با مفسدان اقتصادی برخورد قاطع و قانونی می کند و اجازه جولان به آنان را نخواهد داد. شهروندان می توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
طرح “موتوریار” پلیس برای موتورسواران متخلف اجرا شد
گروه استان ها_اصفهان_ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان از اجرای طرح “موتوریار” پلیس برای موتورسواران متخلف با هدف نظم‌بخشی و روان‌سازی ترافیک، فرهنگ‌سازی و آموزش به سایر راکبان متخلف خبر داد.
سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: طرح موتوریار ترافیک با هدف فرهنگ‌سازی و مشارکت موتورسواران به منظور التزام‌ بخشی در جریان و کنترل ترافیک رقم خورده و این در حالی است که در این طرح موتور فرد متخلف به پارکینگ منتقل نمی‌شود.
وی افزود: موتورسیکلت فرد متخلف در محل متوقف، سپس کاور موتوریار بر تن راننده متخلف می‌شود و این راننده برای نظم‌بخشی و روان‌سازی ترافیک، فرهنگ‌سازی و آموزش به سایر راکبان متخلف به کمک پلیس می‌آید.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان با بیان اینکه مدت اجرای این طرح برای هر راکب متخلف ۲ ساعت است، تصریح کرد: این افراد در محدوده‌ای که مرتکب تخلف شدند به عنوان موتوریار مانع تخلف سایر موتورسواران می‌شوند.
این مقام انتظامی عنوان کرد: در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک این طرح هزینه زیادی دربر ندارد و این اقدام یکی از راهکارهای فرهنگی برای کاهش تصادفات است. طرح مذکور با هدف مشارکت و فرهنگ‌سازی میان موتورسواران در سرتاسر کشور در حال اجرا بوده که از روز شنبه آغاز شده و تاکنون تعداد زیادی موتورسوار تحت آموزش قرار گرفته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا