استان هاشهر و جامعهعناوین اخبار

اصلاح ۱۲ نقطه حادثه‌خیز شهر اصفهان در سال جاری

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، حسین حق‌شناس در دومین جلسه شورای راهبردی تصادفات استان اصفهان با اشاره به گزارش شهرداری اصفهان در مورد رفع نقاط حادثه‌خیز، اظهار کرد: اقدامات مهندسی در راستای رفع نقاط پرحادثه شامل ایمن سازی و اصلاح هندسی معابر و تقاطع‌های شهری، بهبود و اصلاح روشنایی معابر و آشکارسازی گذرگاه‌های عابر پیاده در شب، احداث پیاده‌راه‌ها، رفع لغزندگی و افزایش ضریب اصطکاک لغزشی روسازی بزرگ‌راه‌ها، نصب تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی، نصب حفاظ‌های ایمنی در بزرگ‌راه‌ها، توسعه و ارتقای سیستم‌های هوشمند کنترل و نظارت جریان ترافیک و آشکار سازی ترافیکی با استفاده از رنگ‌آمیزی زرد و مشکی بوده است.
حق‌شناس در این جلسه که با حضور استاندار اصفهان و‌ مسئولان مرتبط استان مانند نیروی انتظامی، اداره راه و شهرسازی، اورژانس و هلال احمر برگزار شد، افزود: فرآیند شناسایی نقاط حادثه‌خیز با مشارکت پلیس راهور به صورت مستمر ادامه دارد و رفع آنها در دستور کار است.
او با بیان وضعیت شناسایی و رفع نقاط پر حادثه، خاطرنشان کرد: رفع لغزندگی سطح روسازی و افزایش ضریب اصطکاک لغزشی در بیش از ۱۸ مقطع بزرگراهی‌ با نظر پلیس راهور صورت گرفته است.
آنطور که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان توضیح داد، اجرای حفاظ ایمنی بتنی و آشکارسازی در بزرگراه شهید کشوری، تکمیل اجرای حفاظ ایمنی در جاریز و ایجاد حاشیه ایمن و پارکینگ اضطراری در بزرگراه شهید اقارب‌پرست از جمله این اقدامات بوده است.
او افزود: اجرای حفاظ ایمنی در جاریز در قوس بزرگراه شهید خرازی، ایمن سازی رابط‌های بزرگراهی توسط اجرای حفاظ ایمنی در جاریز و آشکارسازی آن در راستگرد بزرگراه شهید همت به شهید کشوری و اتصال پل غدیر به خیابان‌های آبشار و سلمان فارسی نیز در این زمینه انجام شده است.
حق‌شناس خاطرنشان کرد: اقدامات نرم افزاری، اجرای سامانه رصد و مدیریت تصادفات توسط یک شرکت دانش بنیان، برگزاری اتاق فکر ایمنی و مباحث فرهنگ‌سازی رانندگان و موتورسوران نیز در برنامه‌های شهرداری اصفهان قرار دارد و می‌تواند الگوی جدیدی برای سایر شهرها باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا