اخبار استان ها

برگزاری گردهمایی روز ملی شوراها با حضور رئیس جمهور

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، پرویز سروری امروز -جمعه هشتم اردیبهشت‌ماه- در شانزدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها، با تبریک روز نهم اردیبهشت‌ماه به عنوان روز ملی شوراها، اظهار کرد: پس از چند سال به دلیل شیوع کرونا و مسائل دیگر، نکوداشت هفته شوراها به صورت قابل قبول انجام نمی‌شد، امسال در روز ملی شوراها و در ادامه هفته شوراها برنامه‌های متنوعی را برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: گردهمایی بزرگ روز ملی شوراها، روز شنبه نهم اردیبهشت‌ماه با حضور رئیس‌جمهور، وزیر کشور و با شرکت ۳۵۰۰ نفر از اعضای شوراهای کشور به نمایندگی از جامعه بزرگ ۱۲۶ هزارنفری شورایی، برگزار خواهد شد.

رئیس شورای عالی استان‌ها گفت تصریح کرد: این جلسه و جلسه‌ای که در آینده با رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) خواهیم داشت، می‌تواند آثار و برکات ماندگاری در نظام شورایی کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه گردهمایی روز ملی شوراها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا پس از سال‌ها و به صورت گسترده تکرار می‌شود، ادامه داد: سعی داریم این نشست را هر سال تکرار کنیم. البته به عنوان مثال این موضوع را در فرآیند انتخاب شوراهای برتر رقم زدیم، اما برای سال آینده چند ماه قبل از روز شوراها باید آن را ابلاغ کرده باشیم، تا شوراها بدانند شاخص‌های مدنظر چیست.

سروری گفت: تلاشمان این بود که مراسم نکوداشت هفته شوراها را به صورت مشترک با وزارت کشور انجام دهیم تا استانداران، فرمانداران و بخشداران با موضوعات شورا درگیر شوند و در آینده باعث شود، تعاملات بهتری با قوه مجریه داشته باشیم.

وی در خصوص نامه وزیر راه و شهرسازی به استان‌ها، خاطرنشان کرد: وزیر ابلاغ کرده است که در تهران برای شورای عالی استان‌ها و در استان‌ها و شهرستان‌ها برای شوراهای اسلامی استان و شهرستان، زمین‌هایی در اختیار قرار گیرد، از این رو امیدواریم با کمک اعضای شورای عالی استان‌ها زمین را دریافت و با کمک شهرداری‌ها ساخت و ساز را شروع کنیم و سال آینده با کمک مجلس شورای اسلامی ردیف بودجه خاص این موضوع را تصویب کنیم.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا