تکنولوژی

عینکی که جواب سوال های مخاطب را آماده می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران به نقل از دیلی میل، گجت پوشیدنی مذکور RizzGPT نام دارد و پاسخ های متنی را در مقابل چشمان کاربر نمایش می دهد. یک بلندگو صداها را جمع آوری و میکروفونی آنها را ثبت می کند. از سوی دیگر عینک با کمک چت بات چت جی پی تی پاسخ هایی تولید می کند.

محققان از فناوری واقعیت افزوده در گجت استفاده کردند تا کاربر بتواند متن و فردی که روبرویش نشسته را به طور همزمان ببیند.

برایان هو پینگ چیانگ یکی از دانشجویان، ماه گذشته این عینک را در توئیتر رونمایی کرد.

او نوشت: با قرار ملاقات ها و مصاحبه های کاری عجیب و ناراحت کننده خداحافظی کنید. ما rizzGPT را ساخته ایم که به محاورات گوش می دهد و دقیقا به شما می گوید چه پاسخی بدهید. این ابزار با ترکیبGPT-۴، فناوری Whisper و عینک واقعیت افزوده مونوکل ساخته شده است.

GPT-۴جدیدترین نسخه مدل زبانی چت جی پی تی است که حتی از نسخه اصلی قدرتمندتر به حساب می آید وWhisper نیز یک ابزار شناسایی صدا است.

فناوری Monocle AR شامل یک نمایشگر است که روی یکی از لنزهای عینک قرار گرفته است. این مونوکل حاوی دوربین، میکروفون و همینطور میکروفون است که متن را بالای آنچه کاربر می بیند به طور واقعی نمایش می دهد.

میکروفون صدای موجود را ردیابی می کند و با بلوتوث به موبایل فرد می فرستد. در مرحله بعد Whisper آن را به متن تبدیل می کند. این متن به GPT-۴اضافه می شود تا واکنشی ایجاد کند و در نهایت به لنزRizzGPT فرستاده و بعد با کمک واقعیت افزوده نمایش داده می شود.

Monocle AR در «بریلیانت لبز» ساخته شده است.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا