اخبار استان ها

شوراها باید تجلی اراده مردمی باشند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، مهدی طاهری امروز_ شنبه نهم اردیبهشت‌ماه_ در ویژه برنامه روز شوراها که با حضور نمایندگان ادوار شوراهای اسلامی این کلان‌شهر و نمایندگانی از دولت و مجلس برگزار شد، اظهار کرد: از نمایندگان مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم.

وی افزود: قدر مسلم فرمایشات رهبر معظم انقلاب که طی سال‌های گذشته درخصوص موضوع شوراها مطرح شده، بسیار مفصل است و به‌نظر می‌رسد خلاصه آنها تنها در عبارت صحنه واقعی مشارکت مردم در شوراها تجلی می‌کند، است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه این نقد به جامعیت شوراهای سراسر کشور وارد است که نتوانستیم به معنای واقعی کلمه فرمایش رهبر معظم انقلاب را در خصوص این نقش را به اثبات برسانیم، گفت: بی‌شک اگر این نقش محقق شود، بسیاری از موضوعات مطرح در صحنه‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

وی تصریح کرد: نقش واقعی شوراها باید در تجلی اراده مردم باشد و این موضوع باید به اثبات برسد.

طاهری اضافه کرد: این جایگاه به لحاظ قانونی آن رشدی که باید داشته باشد را پیدا نکرده است و نیاز است نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این موضوع را با نگاهی ویژه دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی باید به داد قانون یکپارچه مدیریت شهری رسد و این یکپارچگی شهری ایجاد شود.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه این موضوع حقی است که مربوط به مردم شهر شیراز است، ادامه داد: با این اقدام شورا به جایگاه واقعی خود نزدیک‌تر خواهد شد و به عنوان یک پارلمان محلی مسائلی که میان مردم و دستگاه‌های اجرایی وجود دارد به شدت کاهش می‌یابد، بنابراین شورای شهر عملاً شورای شهر خواهد شد و از تعبیر رایج عوامانه شورای شهرداری نجات خواهد یافت.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا