تکنولوژی

افزایش روزانه آمار مجوزهای صادره توسط درگاه ملی مجوزها

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، مازیار مباشری در خصوص آخرین وضعیت عملکرد «درگاه ملی مجوزها» به عنوان تنها مرجع رسمی صدور مجوزهای کسب و کار در کشور اظهار داشت: در حال حاضر ۸۰ دستگاه اجرایی در قالب ۱۲۰ درگاه تخصصی به درگاه ملی مجوزها متصل شده‌اند.

مباشری با تاکید بر این که صدور مجوزها در این سامانه به سهولت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد، برخی مجوزها را اعلانی و برخی دیگر را تایید محور دانست و گفت: در مجموع چهار هزار و ۷۲۹ عنوان درخواست مجوز در درگاه ملی مجوزها بارگذاری شده است که از این تعداد، سه هزار و ۷۹ مجوز از نوع اعلانی یا ثبت محور هستند؛ به این مفهوم که پس از ثبت درخواست متقاضی توسط درگاه صادر می‌شود. در این بین تعداد یک هزار و ۶۵۰ مجوز نیز تایید محور هستند که پس از طی مراحل ثبت‌نام و اخذ استعلامات مربوطه از مراجع ذیصلاح، توسط دستگاه تخصصی مورد نظر صادر می‌شود.

به گفته وی، استقبال متقاضیان مجوزهای حوزه کسب و کار از این سامانه در حدی است که به صورت لحظه‌ای به تعداد مجوزهای صادره و درخواست‌‌های در دست بررسی افزوده می‌شود؛ به طوری که تا نیمه اردیبهشت سال جاری تقریبا ۱۲۶ هزار و ۵۱۶ درخواست در دست بررسی و ۳۱۶ هزار ۲۳۲ در درگاه ملی مجوزها به ثبت رسیده است.

گفتنی است، درگاه ملی مجوزهای کسب و کار، سامانه‌ای است که راهبری و مدیریت آن را مرکز ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت امور اقتصادی و دارایی به عهده دارد و توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد و راه‌اندازی شده است و به نشانی https://mojavez.ir/ در دسترس عموم مردم قرار دارد.

منبع خبر : سیتنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا