اخبار استان ها

لردگان باید از بن‌بست خارج شود

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، عطاالله حسین‌پورآقایی امروز _دوشنبه هجدهم اردیبهشت‌ماه_ در جلسه شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به اینکه رابطه مسئولان با شوراها باید تقویت شود، اظهار کرد: مسئولان باید با شوراها همکاری کنند، چراکه با مشارکت شوراها فعالیت‌ها سریع‌تر به ثمر خواهد رسید.

وی افزود: وضعیت جاده دسترسی به شهرستان فلارد اسفناک بوده و جاده‌های دسترسی بخش منج و بخش رودشت، به‌ویژه جاده لردگان به سد خرسان سه نیازمند توجه مسئولان است.

نماینده شوراهای اسلامی شهرستان لردگان در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری تصریح کرد: شهرداری‌های نوپای این شهرستان اعتبارات و درآمد پایدار و توان احداث ساختمان نمایندگی ادارات در شهرها را ندارد که انتظار می‌رود اعتبار به شهرداری‌های کوچک و جدیدالتاسیس برای تملک زمین اختصاص یابد.

وی ادامه داد: قیر رایگان را باید بر اساس زیرساخت‌ها و نسبت معابر خاکی و محروم توزیع کنند تا شهرهایی که سرانه راه‌های خاکی بیشتری دارد، قیر بیشتری نیز دریافت کند.

حسین‌پورآقایی با اشاره به وضعیت نامطلوب فضاهای آموزشی در شهرستان لردگان گفت: مدارس در این شهرستان شرایط خوبی ندارد و خیران نیز به آن به ندرت ورود پیدا می‌کنند لذا انتظار داریم اداره‌کل نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس استان چهارمحال‌وبختیاری، بازسازی مدارس این شهرستان را در دستور کار قرار دهد و توجه خیران استان را به این سمت‌و سو جلب کنند.

نماینده شوراهای اسلامی شهرستان لردگان در شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری تاکید کرد: این شهر باید از بن‌بست خارج شود، چراکه جمعیت ۳۰۰ روستای شهرستان برای خرید و انجام امور دیگر به آن مراجعه می‌کنند که به‌دنبال آن مشکلاتی از جمله ترافیک ایجاد می‌شود، لذا اختصاص امکانات رفاهی به روستاها ضروری است و همچنین تخصیص مکان مناسب برای پزشکان در شهر و میدان میوه‌و تره بار برای شهر لردگان، کمک بسیار زیادی برای خارج کردن این شهر از بن‌بست می‌کند.

وی با اشاره به رفع مشکل پسماند و فاضلاب، احداث کمربندی شهر مالخلیفه، استقرار پلیس راهور بین‌راهی و رفع مشکل مسکن ملی فرهنگیان لردگان گفت: شوراهای اسلامی در کنار بحث‌های عمرانی جزئی وارد مباحث کلی از جمله ایجاد محیط‌های نشاط‌آور شهری، پیاده‌محور کردن و ایجاد زیست‌شبانه در شهرها، تدوین سند چشم‌انداز ۲۰ ساله شهر، تدوین برنامه پنج‌ساله شهر، ایجاد معبر فرهنگی برای ورود توریست، ایجاد درآمد پایدار و ارزش افزوده در شهر و جذب سرمایه‌گذار برای خروج از بن‌بست شهرها می‌شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا