اخبار استان ها

زمینه سازی جشنواره فن‌آفرینی شیخ‌بهایی برای اقتصاد دانش‌بنیان

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، از اصفهان، عبدالرضا کبیری در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۴۹۷ طرح در بخش مسابقه‌ای این جشنواره دریافت شد که از این تعداد ۱۲ طرح همزمان با اختتامیه جشنواره (۲۱ اردیبهشت) معرفی و تجلیل می‌شوند، اظهار داشت: جشنواره شیخ بهایی در دو بخش مسابقه ای و غیرمسابقه ای برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در بخش مسابقه ای دو زیرمجموعه پیش بینی شده است که زیرمجموعه اول طراحان کسب و کار است، در این بخش ۲۰۱ طرح و زیرمجموعه و در زیرمجموعه فن آفرینی و تجاری سازی فناوری ۲۹۶ طرح دریافت شده است.

دبیر جشنواره ملی شیخ بهایی خاطرنشان کرد: همچنین یک بخش فن آفرینی صنعت‌ساز از دوره چهاردهم به نام دکتر زین الدین با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مدیران پیشین شهرک علمی و صنعتی اصفهان بنیان نهاده شد که برای این بخش در مجموع برای بخش مسابقه ای ۴۹۷ طرح از ۲۸ استان دریافت شد. طرح های منتخب برای بخش فن آفرین صنعت ساز از میان همین ۴۹۷ طرح رسیده به جشنواره انتخاب شده است‌.

کبیری در مورد برگزیده‌ها هم گفت: در بخش طراحان کسب و کار سه برگزیده، در بخش فن آفرینی و تجاری سازی فناوری در دو زیرمجموعه شرکت‌های نوپا و شرکت‌های رشدیافته هر کدام سه شرکت، در بخش فن آفرینی صنعت ساز یک منتخب داریم. همچنین مدیریت شهری اصفهان نیز امسال جایزه ای برای فناوری های مرتبط در نظر گرفته که سه جایزه نیز شهرداری اصفهان به فناوری های شهری می دهد.

وی در مورد میزان جایزه برگزیده یادآور شد: میزان جایزه نفر اول در بخش شرکت های رشدیافته ۲۰۰ میلیون تومان و بقیه برگزیده ها به ترتیب کمتر، در بخش طراحان کسب و کار ۱۵۰ میلیون تومان و فن آفرین صنعت ساز ۳۰۰ میلیون تومان است‌.

دبیر جشنواره شیخ بهایی درمورد گستردگی مشارکت کنندگان جشنواره نیز خاطرنشان کرد: از ۲۸ استان ثبت نام اولیه انجام شد و در مرحله نهایی طرح هایی از تهران، اصفهان خراسان رضوی، مرکزی، کرمانشاه، لرستان البرز، زنجان، اردبیل و گلستان داشتیم.

کبیری توجه به فناوری های نوپدید و نوظهور را از اهداف جشنواره عنوان کرد و گفت: البته جشنواره شیخ بهایی در دوره های مختلف پوست اندازی و ساختار آن تغییر کرده اس و در نهایت جشنواره زمینه ساز اثرگذاری در اقتصادی دانش بنیان داشته بوده است.

وی به تاریخچه برگزاری جشنواره ملی شیخ بهایی در ۱۶ دوره قبل اشاره کرد و گفت: این جشنواره با هدف فرهنگ ترویج کارآفرینی شروع شد. در دوره هفدهم شناسایی چالش ها و راهبردهای رشد کسب و کارها، معرفی مهارت های ارتباطی در بازار کار جهانی و کلان روندها در صنایع بزرگ کشور بیشتر مورد توجه است.

وی تاکید کرد: تعداد زیادی از طرح ها در بخش مسابقه در جشنواره معضلی شناخته شده از کشور را رصد کرده و دنبال حل مساله بوده اند. توجه به فناوری های روز به خصوص مسائل صنایع فولاد و معدنی توانایی جذب سرمایه گذار داشته اند.

دبیر جشنواره شیخ بهایی یادآور شد: به جز بخش های مسابقه ای، بخش های غیرمسابقه ای جشنواره داریم که سرمایه گذاری در قالب بنگاه اقتصادی و جشنواره آموزش و مشاوره برای ساماندهی مذاکرات، دعوت از سرمایه گذارها و بازرگانان، برگزاری نشست های دوجانبه و ارائه محصولات از جمله این برنامه ها است‌.

کبیری خاطرنشان کرد: همچنین دو رویداد سرمایه‌گذاری در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت با حضور حامیان کارآفرینی صندوق های خطرپذیری در اختتامیه رونمایی می شود.

وی افزود: مراسم افتتاحیه هفدهمین دوره جشنواره ملی شیخ بهایی صبح چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار و بعد از آن نمایشگاه افتتاح می شود؛ اختتامیه و معرفی برگزیده‌ ها نیز عصر پنجشنبه برگزار و طی آن برگزیده ها معرفی و تجلیل می شوند.

دبیر جشنواره شیخ بهایی ادامه داد: نشست تخصصی ویژه نیز با حضور و سخنرانی فیلیپ کاررا از پرتغال و دانشگاه لیسبون برگزار می شود و برترین های نوآوری و کارآفرینی کشور نیز حضور دارند.

کبیری تصریح کرد: کارگاه آموزشی حرکت به سمت بازارهای جهانی با یادگیری مهارت‌های نرم برگزار می شود که فیلیپ کار را مدرس آن است؛ همچنین دو نشست معرفی فناوری های روز در صنایع معدنی و فولاد همزمان با دو روز این جشنواره برگزار می شود.

۴۶

منبع خبر : خبر آنلاین

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا