مسکن و عمران

تأیید ۴۴ هزار متقاضی ساخت مسکن ملی در خوزستان – خبرگزاری مهر |

به گزارش پایگاه خبری سرمایه اگستران، محمدحسین پناهی فر شامگاه شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای اظهار کرد: به عنوان یکی از متولیان مسکن در خوزستان تلاش خواهیم کرد تا طرح نهضت ملی مسکن با سرعت هرچه بیشتر در استان اجرایی شود.

وی از تأمین زمین ۵۰ هزار واحد مسکن در قالب طرح نهضت ملی مسکن در خوزستان خبر داد و افزود: تاکنون ۱۱ هزار نفر در استان واجد شرایط دریافت زمین شده که عملیات اجرایی این واحدها شروع شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: اگر مردم آورده اولیه خود را که ۴۰۰ میلیون ریال است، واریز کنند در یک ماه آینده عملیات اجرایی ۱۵ هزار واحد جدید دیگر آغاز می‌شود.

وی افزود: با حمایت استاندار خوزستان و برنامه ریزی‌های صورت گرفته، تلاش می‌کنیم تا ۶ ماهه اول امسال زمین مورد نیاز برای ساخت بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در خوزستان تأمین شود.

پناهی فر، مهمترین عامل نبود استقبال مردم از طرح نهضت ملی مسکن را سابقه مسکن مهر در استان دانست و گفت: مردم فکر می‌کنند احداث واحدهای نهضت ملی مسکن در استان همچون مسکن مهر طولانی شود به همین دلیل کمتر استقبال می‌کنند.

وی افزود: تاکنون ۷۰ درصد معابر مسکن‌های مهر در استان را ساماندهی کرده و به مرحله آسفالت رساندیم و بقیه معابر تا ۶ ماهه اول امسال آسفالت می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: با توجه به تورم موجود، توان مالی مردم استان کفاف هزینه‌های ساخت واحدها را نمی‌دهد به عنوان مثال هر متقاضی برای دریافت تسهیلات چهار میلیارد ریالی باید ۶۰ یا ۷۰ میلیون ریال قسط پرداخت کند.

وی به پیشرفت فیزیکی بین ۲۰ تا ۸۰ درصدی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در برخی نقاط استان اشاره کرد.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا