اخبار استان ها

شهرداری برای اصلاح علمی ورودی‌های شهرکرد اقدام کند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، فاطمه بیگی امروز _سه‌شنبه نوزدهم اردیبهشت‌ماه_ در جلسه شورای اسلامی استان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: تسریع روند تکمیل کمربند جنوب و فراهم‌کردن زمینه آغاز عملیات اجرایی ساخت تقاطع‌های غیرهمسطح شهرکرد در سال جاری باید مورد توجه شهرداری قرار گیرد.

وی افزود: شهرداری شهرکرد باید نسبت به اصلاح تمام ورودی‌های این شهر به‌عنوان مرکز استان چهارمحال‌وبختیاری بر اساس یک طرح علمی اقدام کند.

طرح تقاطع‌های غیرهمسطح شهرکرد باید عملیاتی شود

یوسف صادقی، نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد نیز در این جلسه اظهار کرد: مشاور طرح جامع ترافیک این شهر باید هرچه زودتر آخرین نتایج مربوط به این طرح را ارائه دهد تا در شورا مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: طرح تقاطع‌های غیرهمسطح شهرکرد در سال‌جاری باید به‌عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه شهری و خواسته شهروندان به‌طور دقیق و علمی بررسی و عملیاتی شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به مشکلات ترافیکی شهر تصریح کرد: بیشترین گره ترافیکی خیابان کاشانی در چهارراه دولت، چهارراه هواپیمایی و سپس خیابان آیت‌الله طالقانی به آیت‌الله کاشانی است، بنابراین باید بر اساس اولویت، اجرای پروژه روگذر و زیرگذر را در دستور کار قرار داد.

وی ادامه داد: ترافیک میرآباد غربی و منظریه نباید به داخل شهر انتقال پیدا کند، بلکه باید مسیر بلوار امام خمینی (ره) در میرآباد بازگشایی و از بار ترافیکی شهر کاسته شود.

پروژه‌های نیمه‌تمام زمان‌بندی و اجرایی شود

ماشاالله ایزدی، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، ایثارگران و بانوان شورای اسلامی شهرکرد اظهار کرد: شهرداری این شهر جدول زمان‌بندی و اولویت‌بندی برای تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های نیمه‌تمام در مرکز استان را به این شورا ارائه دهد.

وی افزود: با توجه به نام‌گذاری سی‌ویکم اردیبهشت‌ماه به‌نام «روز شهرکرد» باید از هم‌اکنون برنامه‌ریزی‌های لازم به‌منظور اجرای برنامه‌های مختلف در این روز انجام شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، ایثارگران و بانوان شورای اسلامی شهرکرد با تاکید بر لزوم نگاه بلندمدت در اجرای پروژه‌های شهری که متناسب با ویژگی‌های فرهنگی این شهر باشد، تصریح کرد: لازم است پروژه‌های توسعه‌ای به‌ویژه در ناحیه غرب و آرامستان سولدره با چشم‌انداز ۵۰ تا ۱۰۰ ساله اجرایی شود.

فروش ۱۲ هزار کارت‌بلیت اتوبوس‌های شهری در سال گذشته

مهرداد میرزائیان، رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری شهرکرد نیز اظهار کرد: سال گذشته ۱۲ هزار کارت بلیت مخصوص اتوبوس‌های شهری در این شهر به شهروندان فروخته شد.

وی افزود: در حال حاضر ۱۲۰۰ دستگاه تاکسی و ۹۷ دستگاه اتوبوس در ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهرکرد مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان است که ۵۴ دستگاه از اتوبوس‌ها مختص بخش خصوصی و ۴۳ دستگاه با مالکیت سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری این شهر فعالیت می‌کند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا