اقتصادی

تأمین نیاز ارز خدماتی به صورت حواله در مرکز مبادله ارز

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از بانک مرکزی، «مسعود توکلی» اظهار کرد: از روز گذشته کارسازی تأمین ارز به صورت حواله در تالار ارز خدمات مهیا شد، چالشی که از گذشته با آن مواجه بودیم و نیاز واقعی بود که در مجموعه ارزهای خدماتی داشتیم.

وی با بیان اینکه رئیس کل بانک مرکزی دو مأموریت اساسی در خصوص ارزهای خدماتی به مرکز مبادله ابلاغ کرد، افزود: پوشش حداکثری و تسریع در فرآیند تأمین ارز مأموریت‌های مرکز مبادله ارز است.

سخنگوی مرکز مبادله ایران گفت: در جهت تسهیل نیازهای ارزی در حجم‌های بالا همچون شرکت و تقاضای بخش حقوقی که در تالار ارز خدماتی که یک تا ۱۰ میلیون دلار را به صورت اسکناس تأمین می‌کردیم را به بانک مرکزی انتقال دادیم و رئیس کل بانک مرکزی و معاون ارزی وی دستورات ویژه‌ای در این خصوص دادند و روز گذشته در اداره پایش ارز فرآیند آن انجام و مقرر شد تقاضاهایی که شرکت‌های حقوقی مراجعه می‌کنند همه به صورت حواله تأمین شود.

توکلی گفت: متقاضیان دریافت ارز خدماتی سرفصل‌های مصوب بانک مرکزی، از این پس می‌توانند علاوه بر دریافت اسکناس، به صورت حواله ارزی نیز نیاز خود را در تالار ارز خدماتی مرکز مبادله ایران تأمین کنند.

وی افزود: در گام نخست، امکان صدور حواله ارزی برای حجم‌های بالا فراهم شده است و در آینده برای تقاضاهای خرد نیز فعال می‌شود که متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

سرمایه گستران

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا