اخبار استان ها

تجهیز خودرویی و عمرانی سازمان آتش‌نشانی اراک

محسن فضلی در گفتگویی، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری ۱۰۶ مورد عملیات اطفای حریق، ۲۱۹ مورد حادثه و ۱۶۷ مورد ارائه خدمات ایمنی در آتش‌نشانی شهر اراک انجام شده است.

وی افزود: امسال شش دستگاه خودرو شامل دو دستگاه خودرو نجات اختصاصی و چهار خودروی اطفای حریق با ۷۹ میلیارد تومان هزینه تجهیز شده است که تا هفت ماه آینده به ناوگان موتوری سازمان اضافه خواهد شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک خاطرنشان کرد: قرارداد خرید نردبان ۶۴ متری منعقد شده است و پاییز امسال تحویل سازمان آتش‌نشانی خواهد شد، در حال حاضر نیز در حال برگزاری مناقصه برای خرید تجهیزات انفرادی به مبلغ پنج میلیارد تومان هستیم.

فضلی اضافه کرد: بعضی از ایستگاه‌های سازمان قدیمی شده‌اند و در حال انعقاد قرارداد برای مقاوم‌سازی سازه‌های این ایستگاه‌ها هستیم تا ایستگاه‌های شهرک کوثر و خیابان طالقانی اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: در حال تملک زمینی در شهرک خودرو به مساحت ۲۰۰۰ مترمربع هستیم و در نظر داریم طی سال‌های آینده ایستگاهی را در این محل احداث کنیم.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری اراک خاطرنشان کرد: سازمان در توقفگاه سازمان اتوبوسرانی در سه راهی خمین قطعه زمینی را تملک خواهد کرد تا ایستگاهی را در این محدوده پیش‌بینی و احداث کنیم تا به مراکز تجاری مستقر در این محدوده خدمت‌رسانی کند.

فضلی با بیان اینکه در نظر داریم بهار امسال خرده تجهیزات عملیاتی همچون شیلنگ، سرنازل و ست قواصی جدید را خریداری کنیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر طرح آتش‌نشان داوطلب را تصویب کرده است در نظر داریم اوایل ماه آینده آموزش‌های تخصصی را به آتش‌نشانان داوطلب ارائه دهیم.

وی گفت: سازمان آتش‌نشانی برای نیروهای سازمان اردوهای کوهستان و اردوهای قواصی در نظر گرفته است تا هم در زمینه آموزش شهروندی و هم آموزش تخصصی گام‌های مؤثری برداشته شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا