مسکن و عمران

تدوین برنامه توسعه حمل‌ونقل هوایی در مرحله دوم طرح جامع حمل‌ونقل – خبرگزاری مهر |

به گزارش خبرگزاری‬ مهر‬ به‬ نقل‬ از‬ وزارت راه و شهرسازی، شهریار افندی‌زاده معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طراحی شبکه بهینه هر شیوه توسط نهادهای تابعه مربوطه خود در مجموعه وزارت راه‏ و شهرسازی در قالب فاز دوم طرح جامع حمل‏‌ونقل کشور، اظهار کرد: فاز دوم طراحی شبکه بهینه هوایی کشور و نیازمندی‏‌های آتی آن در مرحله نهایی قرار دارد.

وی افزود: فاز دوم طراحی شبکه بهینه هوایی کشور با مشارکت سازمان هواپیمایی کشور و شرکت فرودگاه‏‌ها و ناوبری هوایی ایران انجام شده و نتایج نهایی طرح هم اکنون حاصل شده و در مرحله تصویب در مراجع ذیربط در این خصوص است.

افندی‌زاده خاطر نشان کرد: در ادامه در فاز سوم و نهایی، معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی مسئولیت تجمیع، تلفیق و یکپارچه سازی شبکه بهینه کلیه شیوه‏‌ها و تدوین سند راهبردی حمل و نقل کشور را در قالب طرح جامع بر مبنای افق ۱۴۱۴ مبتنی بر اسناد بالادستی بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به وسعت کشور، فاصله مراکز مهم جمعیتی و اقتصادی از یکدیگر و تنوع اهداف سفر به ویژه سفرهای زیارتی از جمله سفرهای حج، عتبات عالیات و مشهد مقدس، حمل‌‏ونقل هوایی به عنوان یکی از شیوه‏‌های مهم و مورد اقبال کاربران به شمار می‌آید.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: تدوین برنامه توسعه این شیوه در زمینه زیرساخت‏‌ها شامل احداث فرودگاه‌‏های جدید، توسعه فرودگاه‏‌های موجود و پیش‏‌بینی تعداد ناوگان مورد نیاز متناسب با تقاضای آتی باری و مسافری داخلی و بین‌‏المللی در سال ۱۴۱۴ از جمله خروجی‌‏های طراحی شبکه بهینه هوایی کشور است که امید می‏‌رود به تصمیم‏‌گیری مدیران دست‌‏اندرکار مجموعه‌‏های ذینفع کمک شایانی کند.

منبع خبر : خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا