بازار‌های مالی ، بورس و بانک

اعطای ۳۲۴ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان خراسان شمالی

– اخبار استانها –

به خبرگزاری تسنیم از بجنورد، مجید الهی‌راد امروز در سومین دوره همایش ملی قرض‌الحسنه که همزمان با سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: صندوق امداد ولایت خراسان شمالی از ابتدای تاسیس تاکنون مبلغ ۳۴۲ میلیارد تومان و در سال گذشته نیز مبلغ ۱۰۱ میلیارد تومان تسهیلات به نیازمندان پرداخت کرده است.

وی افزود: در مجموع این تعداد، ۲۴ هزار و ۳۶۴ مورد تسهیلات معیشتی حمایتی، پنج هزار و ۹۷۱ مورد تسهیلات اشتغال، ۵۷۷ مورد ودیعه مسکن، چهار هزار و ۷۰۷ مورد احداث و تعمیر مسکن و مابقی نیز تسهیلات درمانی، فرهنگی و غیره بوده است.

مدیرکل کمیته امام خمینی(ره) خراسان شمالی با اشاره به اینکه تسهیلات قرض‌الحسنه مددجویان و سایر نیازمندان از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با همکاری بانک مهر،  رسالت، خیرین و نیکوکاران پرداخت می‌شود گفت: در سال گذشته بانک قرض‌الحسنه مهر هشت هزار و ۵۹۰ مورد تسهیلات به میزان ۷۶ میلیارد تومان پرداخت شده است.

الهی‌راد بیان کرد: همچنین بانک رسالت ۶۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه به میزان سه میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در راستای ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه این امکان فراهم شده است تا تمامی نیکوکاران بتوانند با سپرده‌گذاری در قالب «سپرده قرض‌الحسنه ویژه» به میزان مبلغ سپرده‌گذاری شده و اعتبار هم‌افزایی تخصیص داده شده از سوی صندوق، نیازمندان مورد نظر خود را جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه معرفی کنند.

مدیرکل کمیته امام خمینی(ره) خراسان شمالی به چند مورد از طرح‌های قرض‌الحسنه اشاره کرد و گفت: طرح همیاری خیران می‌توانند با سپرده‌گذاری در صندوق این امکان را فراهم کنند تا از گردش حسابشان به نیازمندان، مطابق قوانین صندوق، تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شود. این طرح علاوه بر بهره‌مندی نیازمندان از تسهیلات قرض‌الحسنه می‌تواند برای ارتقای فرهنگ قرض‌الحسنه نیز موثر واقع شود.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا