اقتصاد کلان

‌بانک‌ها از صنایع حمایت کنند‌

– اخبار استانها –

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، به نقل از خبرگزاری تسنیم از پاکدشت، علی صالحی دادستان تهران به همراه صیاد عبدی رئیس دادگستری شهرستان پاکدشت، محسن اردستانی فرماندار پاکدشت و دیگر مسئولان شهرستانی از واحدهای صنعتی خوارزمی بازدید کرده و مسائل و مشکلاتشان را بررسی کردند.

وی در جلسه بررسی رفع موانع تولید با اشاره به شرایط خاص کشور اظهار داشت: امروز با هدف رفع موانع تولید و بررسی مشکلات تولیدکننده و سرمایه‌گذاران حوزه صنعت در جمع صنعتگران پاکدشت حاضر شدیم.

وی افزود: گلایه‌های صنعتگران عمدتاً در حوزه‌های نقدینگی، جاده‌ها، آب و برق است؛ سرمایه‌گذار تا حدودی توان دارد اما باید بانک‌ها و دیگر مسئولان نیز حمایت کنند تا چرخه صنعت به‌درستی و با رشد بیشتری به چرخش خود ادامه دهد.

دادستان تهران در ادامه گفت: شماره ۳۳۹۵۸۷۸۸ و سامانه جدید جهت پل ارتباطی بین واحدهای صنعتی و ستاد مقاومتی دادگستری استان تهران برای هرچه بیشتر شدن ارتباط صنعتگر و تولیدکننده با دستگاه قضا برای رفع موانع تولید است.

وی با تأکید بر اهمیت حمایت هرچه بیشتر بانک‌ها از تولیدکنندگان ابراز کرد: بانک‌ها تسهیلات را در راستای حمایت هرچه بیشتر و پشتیبانی از حوزه اقتصادی پرداخت کنند زیرا که امروز شاهد ظرفیت اقتصادی خوبی در حوزه‌های صنعتی و کشاورزی در پاکدشت هستیم؛ دادگستری نیز با هدف حمایت از تولیدکننده پرونده‌ها را سریع‌تر رسیدگی کند.

صالحی در ادامه ضمن تأکید بر افزایش ارتباط مسئولان با تولیدکنندگان در راستای رفع موانع تولید اضافه کرد: قطعاً با همدلی، تعامل و هم‌افزایی در کنار ارتباط‌ها و برگزاری جلسات و بازدیدها می‌توان به صنعتگر و تولیدکننده بیشتر کمک کرد و حمایت کرد.

دادستان تهران در ادامه با اشاره به نیاز کارخانه‌های پاکدشت به جذب کارگر گفت: امروز با به‌کارگیری زندانیان با جرائم کم‌اهمیت طی توافقنامه با شهرک‌های صنعتی در پاکدشت و دیگر شهرستان‌های استان تهران می‌توانیم نیروی کار مورد نیاز را تأمین کرده و با اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد ثابت برای زندانی و خانواده‌اش چرخه ارتکاب جرم را قطع کنیم.

وی افزود: با استاندار تهران پیگیر مسائل مختلف شهرک‌های صنعتی به‌ویژه پاکدشت خواهیم بود و نیز با بررسی و حمایت جهاد کشاورزی استان تهران زمینی که در شهرک صنعتی خوارزمی است را هرچه سریعتر تعیین تکلیف خواهد شد.

۱۸۰ میلیارد تومان تسهیلات صنعتگران مورد بی‌مهری بانک‌ها قرار گرفت

در این جلسه محسن اردستانی با اشاره به پیگیری‌های مداوم، مشکلات صنعتگران برخی را در حوزه بانک‌ها دانست و گفت: پاکدشت در ۸ سال دفاع مقدس که جمعیت شهرستان ۱۹ هزار نفر بود ۴۵۰ شهید تقدیم انقلاب کرد و در دفاع از حریم آل الله ۸۰ شهید مدافع حرم تقدیم نظام کرد؛ مردم پاکدشت در اوج تحریم‌ها به دنبال حمایت از صنعت بوده و هستند و اجازه خدشه وارد شدن به بخش صنعتی و صنفی و کشاورزی را نمی‌دهند.

وی افزود: ۲۶ هکتار زمین در پاکدشت به کشاورزی معطوف شده که در کنار ۱۵۰۰ هکتار اراضی گلخانه‌ا‌ی بقیه به تولید غلات اختصاص یافتند.

فرماندار پاکدشت در ادامه ابراز کرد: شهرک‌های صنعتی عباس‌آباد، خوارزمی، پایتخت، شنزار و لکه‌های صنعتی چون جمال‌آباد، فرون آباد و موزاییک‌سازان با حضور ۶ هزار واحد صنعتی در افزایش چرخه صنعت کشور تلاش می‌کنند.

گلایه صنعتگران از موانع تولید/ وضعیت اقتصادی تأمین نیروی کار را بحرانی کرد

وی در ادامه تصریح کرد: با وجود این منابع اشتغال رشد جمعیتی پاکدشت در استان تهران ۳/۸ دهم ثبت شده که رشد بسیار بالای جمعیتی را در استان تهران رقم زد.

اردستانی در پایان خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۲۸ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشده که حاصل آن ۱۲۸ مصوبه بوده که از این تعداد ۷۰ درصد به‌صورت کامل رفع و ۳۰ درصد در حال پیگیری است؛ اما عمده مشکل کار بانک‌هاست که با وجود ۱۸۰ میلیارد تومان دریافت تسهیلات ویژه تولیدکنندگان هنوز بانک‌ها پرداختی نداشتند و تولیدکننده همچنان منتظر حرکت جدید بانک‌ها است.

منبع خبر : ایران اکونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا