اخبار استان ها

جرات و جسارت در حوزه حمل‌ونقل حرف اول را می‌زند/ از اقدامات کارشناسی عقب‌نشینی نکنیم

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، ابوالفضل قربانی امروز _پنج‌شنبه بیست‌ویکم اردیبهشت‌ماه _ در نخستین جلسه هم‌اندیشی مدیران و رؤسای حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با رئیس و اعضای کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شهری شورای اسلامی شهر، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه رویداد حمل‌ونقل دانش‌بنیان در دانشگاه صنعتی به همت معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان اقدامی شایسته و بایسته بود و قدردانی از این اقدام ارزشمند و گامی رو به جلو را وظیفه خود می‌دانم.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده در این جلسه، افزود: لازم است دسته‌بندی دغدغه‌ها و مطالبات فعالان حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهری به صورت ویژه در یک بازه زمانی مشخص رسیدگی و حتی در صورت ضرورت به اطلاع شهردار اصفهان رسیده شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان خاطرنشان کرد: شرایط حال حاضر جهان و کشور به نحوی است که همه به مرور زمان متوجه می‌شوند که اساس کار شهرهای بزرگ باید حمل‌ونقل باشد، بنابراین به طور قطع مشکلات حوزه حمل‌ونقل و ترافیک به دلیل افزایش توجهات و تأکیدات رفع خواهد شد.

قربانی تصریح کرد: زمانی ما کامپیوتر را انتخاب نکردیم، اما امروز علم کامپیوتر خود را به زندگی ما تحمیل کرده است به نحوی که زندگی ما به عرصه کامپیوتر گره خورده، حوزه حمل‌ونقل نیز این چنین بوده است، اما تفاوت این دو رفتار آن است که چنانچه ما حوزه حمل‌ونقل را انتخاب کنیم، می‌توانیم راهبری و هدایت آن را انجام دهیم.

فعالان حوزه حمل‌ونقل و ترافیک به کمبودها توجه نکنند

وی تاکید کرد: شهرداری بیش از حد استوار بر ساختاری است که شهرسازی راهبری آن را برعهده گرفته است و این می‌تواند از جمله نقاط ضعف باشد، امروزه درگیری گسترده آحاد شهروندان با حمل‌ونقل ایجاب می‌کند که حوزه حمل‌ونقل بیش از این مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: به فعالان حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهری توصیه می‌شود به کمبودها توجه نکنند و بر انجام رسالت‌ها و وظایف خود در راستای خدمت بیشتر به مردم تمرکز کنند، چراکه رشدها در چالش‌ها انجام شده است؛ بنابراین باید کمبودها را برای بهبود وضعیت خود به فرصت تبدیل کنیم.

قربانی تاکید کرد: امروز شهروندان درست یا نادرست به دلیل وضعیت نامطلوب ترافیک شهر از شهرداری ناراضی هستند و باید تلاش شود توقع مردم را در این زمینه به نوعی پاسخگو باشیم.

وی اضافه کرد: به هیچ وجه نباید از کار صحیح برخاسته از نظر کارشناسی و علمی عقب‌نشینی کنیم و پای تصمیمات بایستیم، در حوزه حمل‌ونقل جرأت و جسارت حرف اول را می‌زند.

رئیس کمیسیون هوشمندسازی و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر اصفهان تاکید کرد: باید برای اقدامات نوآورانه به سمت کارهای نرم‌افزاری برویم، امروز شاهد هستیم حتی در سطح کشور نسبت به حمل‌ونقل عمومی نگاه‌ها تغییر کرده است و این نگاه را به صورت مضاعف در مدیریت شهری می‌بینیم.

قربانی افزود: در حال پیگیری ایجاد مجتمع بار و توقف‌گاه در یک زمین ۳۳ هکتاری هستیم که می‌تواند تحول عظیمی ایجاد کند.

وی گفت: ایجاد یک ترافیک شناور در سطح شهر ضرورت جامعه امروز است و باید به سمت فرهنگ‌سازی در معابر اصلی و مرکزی شهر برویم، چراکه هزینه آزادسازی و تملک‌ها زیاد است و دیگر در توان شهرداری‌ها نیست‌.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا