تکنولوژی

دریافت لوح زرین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی توسط داوود‌

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، هفدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌ بهایی ۲۰ تا ۲۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ برگزار و با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد. در این جشنواره ۴۹۷ عنوان طرح از ۲۸ استان کشور حضور داشته که در بخش طراحان کسب‌وکار جشنواره ۲۰۱ طرح و در بخش فن آفرینی و تجاری‌سازی فناوری ۲۹۶ طرح مورد ارزیابی قرار گرفت.

معرفی فناوری‌های روز در صنایع بزرگ و تأثیرگذار کشور، شناسایی و معرفی چالش‌های رشد کسب‌وکار، جهت‌دهی به فعالیت‌های فن آفرینی به‌منظور حل مسائل و چالش‌های کشور از مأموریت‌های جشنواره شیخ بهایی در سال جاری بوده است.

جشنواره  شیخ بهایی به عنوان اولین و برترین رویداد فن‌آوری و فن‌آفرینی کشور تلاش می‌کند تا با حمایت و تشویق شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای حل مسائل و چالش‌های اساسی کشور گام بردارد.

شناسایی و معرفی واحدهای فناور و فن‌آفرینان موفق به سرمایه‌گذاران به عنوان یکی از اهدف اصلی جشنواره، گامی بلند جهت توسعه فناوری و شکوفایی اقتصاد ملی با حمایت از ایده‌های دانش‌بنیان و توان نخبگان کشورمان ایران است.

این جشنواره مورد تأیید بنیاد ملی نخبگان بوده و از فن آفرینان برگزیده این جشنواره حمایت می‌کند که این مسأله سبب ایجاد انگیزه در این گروه از نخبگان جامعه و رقابت بسیار سنگین آنها در جشنواره می باشد

این جشنواره به‌صورت ملی با حضور داوران و برگزیدگان از نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود و‌ از ویژگی‌های ممتاز جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، می توان‌ به جامع بودن رویداد کارآفرینی و فن آفرینی کشور، پیشرو بودن در تبیین مفاهیم نوآوری، فناوری، فن آفرینی و جذب سرمایه‌گذار، پویایی و خلاقیت، آینده‌نگری و توجه به فناوری‌های نوپدید و نوظهور و نیز همسویی با اهداف و برنامه ریزی‌های کلان کشور عنوان کرد.

دریافت لوح زرین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی توسط داوود‌ ادیب

این جشنواره همچنین زمینه‌سازی برای اثرگذاری اقتصاد دانش بنیان در پیشرفت و توسعه پایدار کشور، جهت دهی به فعالیت‌های فن آفرینانه با هدف حل چالش‌های اساسی کشور و جهت گیری به سمت یک رویداد بین‌المللی و جذب طرح‌های موفق از خارج از کشور به منظور تاثیرگذاری بیشتر بر زیست بوم نوآوری و فناوری می باشد.

برترین رویداد فناوری و فن‌آفرینی کشور که هر سال تحت حمایت وزارت عتف و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود، تلاش دارد فرهنگ نوآوری و فن‌آفرینی را ارتقا بخشیده و با معرفی فن‌آفرینان به عنوان موتور محرکه توسعه اقتصاد کشور، میان فعالان عرصه‌های مختلف تعامل هم‌افزا ایجاد کند.

دریافت لوح زرین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی توسط داوود‌ ادیب

رونق‌بخشیدن به کسب و کارهای فناورانه و دانش‌بنیان، زمینه‌سازی برای اثرگذاری اقتصاد دانش‌بنیان در توسعه پایدار و پیشرفت کشور، جهت‌دهی به فعالیت‌های فن‌آفرینانه در راستای حل مسائل و چالش‌های اساسی کشور، شناسایی و معرفی واحدهای فناور و فن‌آفرینان موفق به سرمایه‌گذاران دولتی، خصوصی و خیرین حوزه فن‌آفرینی، گسترش ارتباط مراکز علمی و پژوهشی، ایده‌پردازان و طراحان، مخترعان و مبتکران با بخش‌های مختلف اقتصادی، ترویج، توسعه و تشویق فرهنگ خلاقیت، نوآوری، فن‌آفرینی و کارآفرینی مبتنی بر فناوری، افزایش امید در فن‌آفرینان و تقویت خودباوری و اعتماد به نفس به ویژه به‌صورت کارگروهی، شناسایی واحدهای فناور آماده ورود به بازارهای ملی و بین المللی، جذب سرمایه‌گذاران و بازرگانان بین‌المللی جهت افزایش سهم صادرات محصولات دانش‌بنیان در اقتصاد کشور، اهداف محوری هفدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی هستند.

داوود‌ ادیب، رییس هیات مدیره شرکت صنایع ارتباطی آوا موفق به اخذ رأی نهایی داوران هفدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی و برگزیده شدن در گروه فن آفرینان رشد یافته و دریافت لوح زرین جشنواره شد.

دریافت لوح زرین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی توسط داوود‌ ادیب

دریافت لوح زرین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی توسط داوود‌ ادیب

دریافت لوح زرین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی توسط داوود‌ ادیب

گفتنی است که مراسم اهدای جوایز روز پنج شنبه ۲۱ اردیبهشت از ساعت ۱۷ شروع و‌ ساعت ۱۹ خاتمه یافت.

منبع خبر : سیتنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا