اخبار استان ها

تسهیلات ویژه برای ثبت نام مددجویان در طرح ملی مسکن

سید مصطفی انوری، گفت: تاکنون با بررسی‌های انجام شده از ۱۰ هزار و ۱۸۳ نفر مددجوی تحت حمایت که در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام قطعی داشته اند، هزار و ۹۳۴ مورد برای شروع ساخت با تخصیص پروژه به انبوه سازان واگذار شده است.

انوری با اشاره به اینکه درحال حاضر حمایت کمیته امداد برای تامین مسکن خانوار‌های ۳ نفر به بالا اختصاص دارد، افزود: طبق تفاهم‌های صورت گرفته فی مابین کمیته امداد با وزارت راه و شهرسازی طی ابلاغیه به استان ها، به خانوار‌های تحت حمایت کمیته امداد که واجد شرایط دریافت مسکن هستند، آورده اولیه در مرحله نخست ساخت دریافت نمی‌شود و پروژه تخصیص داده خواهد شد اما در نهایت این آورده را باید متقاضی پرداخت کند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های درحال پیگیری توسط دولت، کاهش نرخ کارمزد تسهیلات ۱۸ درصدی، به نرخ سود بانکی ۴ درصدی برای مددجویان است که در زمان پرداخت تسهیلات بانکی و براساس دهک خانوار مشخص خواهد شد.

مدیر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد استان گفت: وام، کمک‌های بلاعوض و حمایت‌های خیران، به مانند سایر پروژه‌های مسکونی که در دست اجرای این نهاد قرار دارد، به متقاضیان واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن نیز ارائه خواهد شد.

منبع خبر : تابناک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا