اخبار استان هااصفهانحوادثحوادث پلیس

بسته خبری حوادث و توصیه های انتظامی و پلیسی استان اصفهان (۲۱اردیبهشت ۱۴۰۲)

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه واحدهای پلیس اولین واحدی هستند که پیش از اورژانس و هلال احمر در صحنه حوادث حضور می یابند از برنامه ریزی برای مسلط شدن این واحدها به آموزش های امداد و نجات خبر داد. مشروح این خبر و سایر حوادث و توصیه های انتظامی استان در ادامه بخوانید

به گزارش سرمایه گستران و به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار” محمدرضا میرحیدری” در ششمین روز از هفته هلال احمر با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان دیدار و این هفته را به وی و همکارنش تبریک گفت.

سردار میرحیدری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جمعیت هلال احمر کشور عنوان داشت: امدادگران عزیز هلال احمر بدون هیچ گونه توقع و چشم داشتی در تمام صحنه ها و بحران ها و بلایای طبیعی و غیر طبیعی حضور یافته و بدون در نظر گرفتن اینکه فرد مصدوم دارای چه دین، نژاد، فرهنگ و مرام و مسلکی است و فقط برای کمک به هم نوع خود تا پای جان تلاش می کنند و حتی گاهاً خود را به خطر می اندازند که تلاش این عزیزان قابل تحسین است.

وی افزود: حقیقتاً اقدامات جمعیت هلال احمر کشور در سیل، زلزله و سایر بحران ها به خصوص در امداد رسانی به حادثه دیدگان تصادفات جاده ای بسیار حائز اهمیت است و برخود لازم می دانم که از همکاری و همراهی خوبی که کارکنان این جمعیت در طرح نوروزی پلیس داشتند تقدیر و تشکر کنم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه واحدهای گشت انتظامی به عنوان اولین واحدهایی هستند که همیشه در همه صحنه ها و حوادث حضور دارند بر نیاز آموزش و توانمندسازی این واحدها به آموزش ها و مهارت های امداد و نجات تاکید کرد.

وی گفت: امیدوارم در آینده ای نزدیک با همکاری معاونت تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان اصفهان و مدیریت جمعیت هلال احمر این اتفاق بزرگ در استان اصفهان رخ دهد و تمامی ماموران پلیس بتوانند به یک امدادگر تبدیل شده و در مواقع لزوم از این آموزش ها برای نجات جان شهروندان بهره گیری کنند.

سردار میرحیدری، تصریح کرد: هم اکنون تعداد قابل توجهی از نیروهای پلیس استان به آموزش های امداد و نجات مسلط بوده و موارد متعددی از نجات شهروندان حادثه دیده و مصدوم توسط ماموران را داشتیم که مورد تحسین مردم نیز واقع شده و در فضای مجازی بازتاب پیدا کرده است اما با این حال معتقدم باید همه نیروهای پلیس به ویژه نیروهای پلیس راهور و راه استان به این آموزش ها مسلط شوند.

“محمد نوید متقی”، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان اصفهان هم ضمن قدردانی از حضور فرمانده انتظامی استان اصفهان و هیئت همراه و ابراز لطف و محبت وی نسبت به همکاران این جمعیت گفت: نقاط بسیار مشترکی بین جمعیت هلال احمر و پلیس وجود دارد و هر دو نهاد برآمده از بطن و متن مردم بوده و هدف نهایی هر دوی آنها نیز خدمتگزاری خالصانه و بی منت به مردم است.

وی با اعلام آمادگی در خصوص اجرای طرح آموزش امداد و نجات به ماموران پلیس استان اصفهان گفت: جمعیت هلال احمر استان اصفهان هم اکنون در طرح زمستانه و طرح نوروزی با پلیس همکاری بسیار خوبی دارد و علاوه بر این نیز آمادگی کامل دارد تا در تمام زمینه ها و بخش های مورد نیاز با فرماندهی انتظامی استان اصفهان همکاری کند.

سرقت ۱۰ میلیاردی باند سارقان در حرکت از منازل اصفهان

گروه استان ها _ اصفهان _ رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان از دستگیری اعضای باند ۳ نفره سارقان درحرکت که ۱۰ میلیارد اموال را از منازل شهروندان اصفهانی به سرقت برده بودند در عملیات کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان لنجان خبر داد.

سرهنگ” حسین تُرکیان” درگفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از منازل آپارتمانی در سطح شهرستان لنجان موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از بررسی منازل مورد دستبرد قرار گرفته با استفاده از روش های علمی و تخصصی نهایتاً سرنخ هایی از دست داشتن یک باند ۳ نفره از سارقان غیر بومی و در حرکت را به دست آورده و با انجام تحقیقات میدانی موفق شدند مخفیگاه این متهمان را شناسایی کنند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استا اصفهان عنوان داشت: پس از کسب اطلاعات لازم و اخذ مجوزهای قانونی از مرجع قضائی چند تیم عملیاتی از اداره عملیات ویژه و اداره اطلاعات جنایی پلیس آگاهی استان و پلیس آگاهی شهرستان های لنجان و نجف آباد جهت انهدام باند مذکور وارد عمل شده و در یک اقدام ضربتی هر ۳ متهم را دستگیر و اموال مسروقه ی زیادی به همراه ابزار آلات مورد استفاده آنها نظیر دیلم ، دریل شارژی ، انبر قفلی و … که در ارتکاب سرقت منازل توسط سارقین حرفه ای منزل مورد استفاده قرار می گرفتند را کشف کردند.

سرهنگ تُرکیان خاطر نشان کرد: متهمان که در برابر مدارک و مستندات پلیس چاره ای جز بیان حقیقت نداشتند به ۹ فقره سرقت اموال از منازل شهروندان شهرستان لنجان اعتراف کردند که ارزش این اموال برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه این افراد هم اکنون با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند گفت: با توجه به در حرکت بودن سارقان دستگیر شده و احتمال ارتکاب سرقت های مشابه دیگر توسط آنها در سایر استان های کشور تحقیقات در خصوص پرونده این سارقان کماکان ادامه دارد.

دستگیری سارق محتویات داخل خودرو در”فلاورجان

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان از دستگیری سارق محتویات داخل خودرو با ۳ فقره سرقت در عملیات ماموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ “مرتضی هادیان” در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی وقوع چند فقره سرقت لوازم داخل خودرو در نقاط مختلف شهرستان فلاورجان، بررسی موضوع جهت شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات میدانی و اقدامات هوشمندانه پلیسی یک سارق را در ارتباط با این سرقت ها شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فلاورجان با اشاره به کشف مقادیری اموال مسروقه در بازرسی از مخفیگاه متهم تصریح کرد: متهم که ابتدا منکر انجام هرگونه سرقتی شده بود با مشاهده ادله و مستندات پلیس به ۳ فقره سرقت لوازم و محتویات داخل خودرو اعتراف کرد.

این مقام انتظامی در پایان با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد از شهروندان درخواست کرد تا با تجهیز خودروهای خود به وسایل ضد سرقت و خودداری از نگهداری وجه نقد، مدارک و اشیاء قیمتی داخل خودرو مانع رسیدن سارقان به اهدافشان شوند.

کشف سیگار و تنباکوی قاچاق در”برخوار

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان”برخوار”از کشف سیگارو تنباکوی قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبرداد.

سرهنگ”نعمت خلیلی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران فرماندهی انتظامی شهرستان برخوار با انجام اقدامات هوشمندانه پلیسی از نگهداری سیگار و تنباکوی قاچاق در یکی از واحد های صنفی این شهرستان مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در این خصوص مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به این واحد صنفی اعزام و در بازرسی از محل موفق به کشف ۵۰ هزارنخ سیگار و ۵۰۰ بسته تنباکوی خارجی قاچاق که فاقد هرگونه مدارک قانونی و معتبر گمرکی بود شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار با اشاره به این که ارزش محموله قاچاق مکشوفه برابر اعلام کارشناسان مربوطه یک میلیارد ریال برآورد شده تصریح کرد: در این رابطه متصدی متخلف این واحد صنفی دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

این مقام انتظامی در پایان خاطر نشان کرد: تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز محوری ترین برنامه پلیس در تحقق مسیر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال به شمار می آید و از شهروندان نیز می خواهیم هرگونه اخبار و اطلاعات در این رابطه را از طریق تماس با مرکز فوریت های۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

توقیف محموله ۲۰ میلیارد ریالی لاستیک قاچاق در”شاهین شهر

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه از توقیف محموله لاستیک قاچاق به ارزش ۲۰ میلیارد ریال در عملیات مأموران انتظامی این فرماندهی خبرداد.

سرهنگ”بهزاد ثابت راسخ”در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت : در راستای طرح مقابله با قاچاق کالا و ارز، ماموران گشت یگان امداد فرماندهی انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه هنگام گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی این شهرستان به ۲ دستگاه کامیونت باری مشکوک و جهت بررسی آن ها را متوقف کردند.

وی افزود : مأموران پس از هماهنگی با مرجع قضایی به بازرسی از این خودرو ها پرداخته و موفق به کشف تعداد ۳۶۴ حلقه انواع لاستیک خارجی خودرو که همگی قاچاق و فاقد مدارک قانونی و معتبر گمرکی بود شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر با بیان اینکه ارزش محموله قاچاق مکشوفه برابر اعلام نظرکارشناسان مربوطه ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است تصریح کرد: در این رابطه ۲ متهم دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

کشف تریاک در زانتیا

گروه استان ها_اصفهان_رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان از دستگیری یک قاچاقچی مواد مخدر و کشف ۴۰۴ کیلو تریاک دربازرسی مأموران از یک دستگاه خودرو سواری زانتیا خبرداد.

سرهنگ”احمد نیکبخت”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در راستای اجرای طرح مقابله با قاچاق مواد مخدر و دستگیری سوداگران مرگ، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان حین کنترل خودرو های عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی به یک دستگاه خودرو سواری زانتیا مشکوک و جهت بررسی آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این خودرو پرداخته و موفق به کشف ۴۰۴ کیلو تریاک از داخل خودرو شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به این که در این عملیات یک متهم دستگیر و جهت تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شد خاطر نشان کرد: پلیس در جهت مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر که باعث تباهی جوانان و فروپاشی خانواده ها می شوند از هیچ کوششی دریغ نکرده و قاطعانه و درچارچوب قانون با این افراد برخورد می کند ضمن این که از شهروندان می خواهیم هرگونه اخبار و اطلاعات در این زمینه را از طریق تماس با مرکز فوریت های۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

کشف ۱۵تُن پودر شیرخشک با نام تجاری جعلی

گروه استان ها _ اصفهان _ فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد از کشف ۱۵ تُن پودر شیرخشک با نام تجاری جعلی به ارزش ۱۸ میلیارد ریال در عملیات ماموران این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ” میثم گوهری آرانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: به دنبال کسب خبری مبنی بر اینکه یکی از شرکت های تولید شیرخشک در شهرستان نجف آباد، محصولات پودر شیرخشک یک شرکت معروف کشور را با نام تجاری خود بسته بندی و به بازار عرضه می کند موضوع در دستور ماموران فرماندهی انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پس از انجام تحقیقات لازم و کسب اطمینان از درستی موضوع طی هماهنگی با مرجع قضائی به همراه نمایندگان اداره بهداشت و سازمان تعزیرات حکومتی از محل فعالیت و انبار شرکت بازدید کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نجف آباد عنوان داشت: در بررسی دقیق صورت گرفته مشخص شد ۳۰ تُن از محصولات تولید پودر شیرخشک شرکت معروف وارد شده که این شرکت ۱۵ تُن از محصولات مذکور را با جعل عنوان به نام تجاری خود بسته بندی و قصد عرضه آنها در بازار را دارد.

گوهری آرانی از توقیف محموله ۱۵ تُنی پودر شیرخشک های بسته بندی شده با برندهای جعلی که ارزش آن توسط کارشناسان بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال برآورد شده خبر داد و گفت: در این خصوص پرونده ای به اتهام تقلب در فروش اجناس، تغییر مارک و جعل برند تجاری شرکت معروف تشکیل و برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی ارسال شد.

کشف مانیتورهای قاچاق در”مبارکه

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان”مبارکه”از کشف محموله مانیتورقاچاق به ارزش ۴ میلیارد ریال در عملیات ماموران انتظامی این فرماندهی خبر داد.

سرهنگ”رضا محمدی”در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: مأموران پلیس آگاهی شهرستان مبارکه در راستای اجرای طرح تشدید مقابله با قاچاق کالا و ارز حین کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی به یک دستگاه پژو ۴۰۵ مشکوک و جهت بررسی آن را متوقف کردند.

وی افزود: مأموران پس از هماهنگی با مرجع قضائی به بازرسی از این خودرو پرداخته که در نتیجه تعداد ۶ دستگاه مانیتور خارجی که فاقد هرگونه مدارک قانونی و معتبر گمرکی بودند را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان مبارکه با اشاره به اینکه کارشناسان مربوطه ارزش محموله قاچاق مشکوفه را ۴میلیارد ریال برآورد کردند ادامه داد: در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و یک متهم نیز دستگیر که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

دستگیری یک نفر از اراذل و اوباش در شهرستان”کاشان

گروه استان ها_اصفهان_فرمانده انتظامی شهرستان”کاشان”از شناسایی و دستگیری یک نفر از اراذل و اوباش که با قدرت نمایی و درگیری در یکی از پارکهای سطح شهر باعث ایجاد رعب و وحشت بین شهروندان شده بود خبرداد.

سرهنگ”ایرج کاکاوند”در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس بیان داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر قدرت نمایی و درگیری یکی از اراذل و اوباش با تعدادی از افراد حاضر در یکی از پارک های سطح شهر که باعث ایجاد رعب و وحشت و سلب آسایش شهروندان شده بود، بررسی موضوع در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا بلافاصله مأموران به محل اعزام و مشخص شد یکی از اراذل و اوباش که حالت طبیعی نداشته به وسیله سلاح سرد اقدام به درگیری و مضروب کردن چند تن از حاضران در پارک کرده و از محل متواری شده که با بررسی های میدانی و اقدامات هوشمندانه پلیسی متهم شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی غافلگیرانه در مخفیگاهش دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان در پایان با اشاره به این که فرد دستگیر شده پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد خاطر نشان کرد: اخلال در نظم و امنیت عمومی و ارعاب شهروندان خط قرمز پلیس بوده و پلیس تحت هیچ شرایطی اجازه نمی‌دهد کسانی بخواهند آرامش جامعه را برهم بزنند و با قاطعیت با این افراد برخورد خواهد کرد.

ویژگی تصادفات ناشی از واژگونی

گروه استان ها_اصفهان_ حدود ۴۰ درصد تصادفات فوتی ناشی از واژگونی خودرو به علت سرعت بالا و عمدتاً در راه های با محدودیت سرعت۹۰ کیلومتر در ساعت یا بیشتر اتفاق می افتد.

تصادفات واژگونی عمدتا به صورت واژگونی های خروج از جاده و واژگونی در سطح جاده رخ می دهد که به ترتیب ۹۵ و ۵ درصد از واژگونی ها را شامل می شود. واژگونی در سطح سواره رو بیشتر در میان وسایل نقله خیلی سنگین شایع بوده و اغلب در مانور هایی که برای جلوگیری از تصادفات در سرعت های بالا صورت می پذیرند، اتفاق می افتد.

برخی از ویژگی های تصادفات ناشی واژگونی به شرح زیر است:

– بیش از سایر انواع تصادفات، تحت تاثیر عوامل راننده، جاده، وسیله نقلیه و محیط قرار می گیرند.

– اغلب در سرعت های بالا، در راه های برون شهری و در شب ها اتفاق می افتند.

– در شروع رخداد اغلب واژگونی ها، سرعت جانبی وسیله نقلیه بسیار زیاد بوده، سرنشینان از صندلی های خود کنده شده و به جلو پرتاب می شوند و ممکن است با سقف برخورد کرده و بار زیادی به درها و شیشه ها تحمیل شود.

– در واژگونی ها برخورد با سایر وسایل نقلیه چندان مطرح نمی باشد. آمار تصادفات نشان میدهد که بین ۸۵ تا ۹۰ درصد واژگونی ها مربوط به یک وسیله نقلیه بوده و تقریبا همه گونه های وسایل نقلیه در این تصادفات به چشم می خورند.

– وسایل نقلیه بلندتر و باریک تر (مانند کامیونت ها، وانت ها و ماشین های شاسی بلند) که مرکز ثقل بلندتری دارند، بیشتر در معرض واژگونی قرار دارند.

– نرخ واژگونی برای وانت ها و ماشین های شاسی بلند در تصادفات واژگونی تقریبا ۵ برابر سایر انواع تصادفات مربوط به این گروه از وسایل نقلیه است.

– تحقیقات در ارتباط بین طراحی وسایل نقلیه و شدت جراحات سرنشینان وسیله در تصادف از نوع واژگونی نشانگر ارتباط قوی میان له شدگی و جمع شدن سقف و جراحت سرنشینان بوده است.

– تقریبا در ۵۰ درصد از تصادفات واژگونی سرنشینان به علت نبستن کمربند ایمنی از داخل وسایل نقلیه به بیرون پرتاب شده اند که در نیمی از آنها وسیله نقلیه بر روی سرنشینان به بیرون پرتاب شده، غلتیده است.

– تصادفات فوتی از نوع واژگونی ارتباط بیشتری با سرعت دارند تا تصادفات فوتی از انواع دیگر؛ حدود ۴۰ درصد تصادفات فوتی ناشی واژگونی به علت سرعت بالا بوده که به طور عمده در راه های با محدودیت سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت یا بیشتر اتفاق افتاده اند.

تهیه و تنظیم: سرهنگ”حمید رضا محمدی”/رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا