اخبار استان ها

همسران چهره‌های شاخص، در قطعه نام‌آوران باغ رضوان به خاک سپرده می‌شوند

به گزارش سرمایه گستران، علی حاجیان اظهار کرد: شهرداری اصفهان، تمهیدات جدیدی را برای دفن در قطعه «نام آوران» باغ رضوان در نظر گرفته است. در این دوره مدیریت شهری، قبور قطعه نام آوران به صورت دوطبقه طراحی شده و بر اساس مصوبه هیئت مدیره سازمان آرامستان‌ها، اجازه دفن همسران افراد نام آور نیز در این قطعه به آنها داده می‌شود.

وی افزود: قطعه نام آوران آرامستان باغ رضوان در بلوار قطعات زوج، ابتدای خیابان ایثار قرار دارد و مختص دفن بنیانگذاران، پیشکسوتان و مشاهیر رتبه‌دار شهر اصفهان در رشته‌های مختلف است که در طول حیات خود افتخاراتی را کسب کرده و مجموع این فعالیت‌ها منتج به دریافت رتبه یا درجه‌ای از سوی ادارات و سازمان‌های مرتبط شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان تاکید کرد: قطعه نام آوران شامل بوستان‌های هنرمندان، قهرمانان و ورزشکاران، مفاخر و صدیقین و روضه الحسین است که در قطعه هنرمندان، هنرمندان صاحب اثر و شناخته شده‌ای که مجوز اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای دفن به همراه داشته باشند، دفن می‌شوند.

حاجیان ادامه داد: دفن ورزشکاران در قطعه نام آوران مشروط به دریافت مجوز از سوی اداره کل ورزش و جوانان است و قهرمانان یا ورزشکاران مقام‌های اول تا سوم مسابقات المپیک، پاراالمپیک، جهانی و آسیایی، داوران و مربیان با درجه «A» بین المللی و پیشکسوتان ورزشی در بوستان ورزشکاران این قطعه، خاکسپاری می‌شوند.

وی تصریح کرد: در بوستان مفاخر نیز اساتید دانشگاه، علما، دانشمندان، نخبگان، مخترعان، برگزیدگان المپیادهای علمی معتبر بین المللی و برترین‌های مسابقات قرآنی خاک سپاری می‌شوند. همچنین بوستان صدیقین به چهره‌های ماندگار و پیشگامان انقلاب اسلامی ایران اختصاص دارد و در بوستان روضه الحسین نیز پیرغلامان و پیشکسوتان هیئت‌های مذهبی به خاک سپرده می‌شوند.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: در قطعه نام‌آوران، نحوه طراحی و نصب کتیبه‌ها و سنگ‌های قبور با سایر قطعات قدری متفاوت است و خانواده متوفی پس از هماهنگی با سازمان آرامستان‌ها می‌توانند از نمادهایی که مرتبط با آثار هنری، ورزشی یا علمی آن شخص باشد، در طراحی سنگ استفاده کنند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا