اخبار استان ها

احیای نقش‌های متعدد مساجد با اجرای طرح “سلام همسایه”

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران، رسول میرباقری امروز _دوشنبه بیست‌وپنجم اردیبهشت‌ماه_ در اولین نشست هم‌اندیشی و آغاز فرایند اجرایی طرح سلام همسایه اظهار کرد: در قبال ناهنجاری‌های موجود در جامعه مانند بی حجابی‌ها و شل حجاب‌ها باید از خود این سوال را پرسید که سهم ما در وقوع این رویدادها چه میزان است.

وی با بیان اینکه امروز نیاز است جوانان با تفکر توحیدی تربیت شوند، گفت: مساجد باید منشأ تربیت جوانان، ورزشکاران و بانوان توحیدی باشد، تمام شهدای انقلاب در مساجد تربیت شدند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر اصفهان ادامه داد: به مساجد کوچک ۱۰۰ متری در کوچه پس کوچه‌های شهر نیز نیاز داریم، اگرچه مساجد باشکوه و بزرگ شایسته جامعه اسلامی است.

میرباقری در ادامه به توضیح طرح «سلام همسایه» پرداخت و گفت: در این طرح با دو کلیدواژه طلایی سلام و همسایه روبه‌رو هستیم که سلام نامی از نام‌های خدا است و همسایه ارزش والایی در سطح جامعه دارد، در این راستا امروز جمع شده‌ایم با همت روحانیون و مبلغان این طرح را اجرا کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مسجد از صدر اسلام تا به امروز تنها محلی برای اقامه نماز نبوده است، خاطرنشان کرد: معتقدیم هر کاری که دولتمردان و ارگان‌های دولتی و عمومی زمینه مشارکت حضور مردم را در آن ایجاد نکنند، محکوم به شکست است؛ بر این اساس در طرح «سلام همسایه» در صدد هستیم که نقش‌های متعدد مساجد که در صدر اسلام توسط پیامبر اکرم (ص) تعریف شده بود را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه در طرح «سلام همسایه» مدیریت شهری با مشارکت مراکز فرهنگی فعال در سطح مناطق ۱۵ گانه درصدد دستیابی به اهداف است، گفت: محورهای طرح «سلام همسایه» شامل مسجد محوری، محله محوری، مشارکت محوری داوطلبانه در فرایند محوری و مسئله محوری است.

میرباقری تاکید کرد: چنانچه هزار مسجد موجود شهر اصفهان فعال شود و هر مسجد برای ۲۰۰ خانه اطراف خود برنامه‌ریزی کند، یک حرکت عظیم و تحولی چشمگیر اتفاق خواهد افتاد.

وی دعوت چهره به چهره فی‌مابین فعالان فرهنگی مساجد و اهالی محله را روش اجرایی این طرح دانست و گفت: تا به امروز ۵۰ مسجد در این طرح شرکت کرده‌اند که مراحل اجرای آن شامل اعلام فراخوان، برگزاری کارگاه آموزشی، انعقاد قرارداد و نظارت و پشتیبانی توسط مرکز رسیدگی به امور مساجد است، لذا امیدواریم اتفاقات خوب فرهنگی در مساجد آغاز شود.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا