اخبار استان ها

روابط‌عمومی‌ها می‌توانند سرمایه‌های اجتماعی را افزایش دهند

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گستران و بر اساس یادداشتی از نرگس معدنی‌پور، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، روابط عمومی به عنوان یکی از ارکان اصلی اطلاع‌رسانی توانسته در تقویم کشور امروز را به نام خود ثبت کند. این روز بهانه‌ای است برای تقدیر از تمام تلاش‌های مجاهدانه و متعهدانه که مملو از عشق و تخصص کارشناسان ارتباطات و اطلاع رسانی است.

روابط عمومی را باید یکی از مسئولیت‌های سنگین در هر سازمان دانست که نقشی انکار ناپذیر در انتقال دقیق و صادقانه رویکردها، دستاوردها و اهداف سازمانی دارد؛ این سازمان دارای نقشی خطیر است که می‌تواند با تلفیق اطلاعات، شناخت دو سویه از جامعه هدف و مدیریت شهری، آیینه‌ای تمام نما و پل ارتباطی میان شهروندان، شورای اسلامی شهر و شهرداری ایجاد کرد.

مطالبه مهمی که می‌توان از روابط عمومی‌های مجموعه مدیریت شهری داشت، شفاف‌سازی عملکرد اداره خود است تا شهروندان بیش از پیش با نوع هزینه‌کردها در پروژه‌ها آشنا شوند و از روند پیشرفت برنامه‌ها اطلاع پیدا کنند؛ با این توصیف روابط عمومی را باید بازوی فرهنگ‌ساز در این حوزه دانست که در صورت ایجاد خلل در فعالیت‌های آن نمی‌توان چشم‌انتظار تصویرسازی مناسب از مجموعه عملکردها و موفقیت مجموعه کلی مدیریت شهری بود.

باید بر این مهم تاکید داشت که روابط عمومی باید مشاوری امین، اتاق فکر و تحلیلگری دوراندیش برای مدیران باشد و انتظارات و مطالبات مردم را در کوتاه‌ترین زمان منعکس سازد تا اختلالات، مشکلات و کاستی‌های حوزه اجرا به سرعت مشخص و برای برطرف شدن آن اقدام شد.

نباید فراموش کرد که این نهاد، با تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی سریع، دقیق و صحیح به مردم، سرمایه‌های اجتماعی را برای پیشبرد اهداف کلان مدیریت شهری افزایش خواهد داد؛ باید گفت که بخشی از ساختن شهری بهتر برای مردم در سایه تلاش و کوشش مجموعه روابط عمومی محقق خواهد شد، لذا ضروری است که مدیران در انتخاب مسئولان در این بخش نگاه ژرف‌اندیشانه، تخصص محور و کاربردی داشته باشند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا