اخبار استان ها

اجرای طرح شنبه‌های ایمنی در محله‌های شهر گرگان

موسی‌الرضا صفری در گفتگویی از آغاز طرح شنبه‌های ایمنی در محله‌های سطح شهر خبر داد و اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی پس از برنامه‌ریزی در سال ۱۴۰۲ طرح شنبه‌های ایمنی را در دستور کار خود قرار داد که در راستای اجرای طرح شهر ایمن و با هدف آشنایی شهروندان با نکات ایمنی از این هفته آغاز شد.

وی افزود: تیمی از کارشناسان آموزش و آتش‌نشانان داوطلب فعال با استقرار و برپایی چادر در محلات از نزدیک و چهره به چهره نکات ایمنی همچون ایمنی در منزل و محل کار، نحوه کار با خاموش‌کننده‌های دستی و غیره را به شهروندان آموزش می‌دهند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت علاقه به فراگیری آموزش ویژه با معرفی به مرکز آموزش شهروندی می‌توانند دوره‌های مقدماتی و پیشرفته را بگذرانند و مدرک معتبر در این زمینه دریافت و به عنوان آتش‌نشان داوطلب فعالیت کنند.

صفری ادامه داد: در طرح شنبه‌های ایمنی با نصب بنرهای نکات ایمنی و توزیع بروشور با موضوعات پیشگیرانه شهروندان را از حوادث آگاه می‌کنند.

وی گفت: غرفه‌ای برای آموزش کودکان از طریق کشیدن نقاشی همراه با جوایز و پخش انیمیشن‌های آموزشی برای کودکان ایجاد شده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان با بیان اینکه نخستین غرفه شنبه‌های ایمنی در پارک شهر برپا شد، افزود: از شهروندان درخواست دارم که با تماس با سامانه ۱۲۵ از محل برپایی شنبه‌های ایمنی مطلع شوند و همراه با کودکان خود در محل برپایی شنبه‌های ایمنی حضور پیدا کنند تا اطلاعات خود را در زمینه حوادث و نحوه مقابله در صورت بروز حادثه افزایش دهند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا