نفت،گازو پتروپالایش

‌افزایش مصرف صنایع دلیل رشد ۱۲ درصدی اوج‌ بار برق

به گزارش سرمایه گستران، علی‌اکبر محرابیان امروز در شبکه خبر اظهار کرد: امروز شاهد این بودیم مصرف برق از ۶۱ هزار مگاوات فراتر رفت که ۱۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است و ما شاهد رشد هفت هزار مگاواتی استفاده از برق بودیم.

وی در تشریح دلایل افزایش مصرف گفت: افزایش دما در کنار رشد قابل توجه مصرف برق صنایع عوامل اصلی رشد ۱۲ درصدی مصرف برق هستند.

وزیر نیرو افزود: امسال ما برای کاهش مصرف برق بخش خانگی، طرح پاداش صرفه‌جویی را در دستور کار قرار دادیم و تا ۲ هزار تومان به ازای هر کیلووات صرفه‌جویی پاداش می‌دهیم.

محرابیان با اشاره به نتایج اجرای طرح پاداش صرفه‌جویی گفت: با توجه به جذابیت ایجاد شده طی روزهای گذشته مصرف برق بخش خانگی با ۴ تا ۵ درصد کاهش مواجه شد و امیدواریم با اطلاع‌رسانی شاهد تداوم این وضعیت باشیم.

وی ضمن تشکر از همراهی مردم در طرح پاداش صرفه‌جویی تأکید کرد: ۲۵ درصد از مشترکان ما مصارف بالاتر از الگو دارند که این ۲۵ درصد ۴۵ درصد انرژی بخش خانگی را به خود اختصاص می‌دهد.

وزیر نیرو تأکید کرد: برای مصارف بالاتر از الگو با یک پلکان یارانه اختصاص یافته انرژی کاهش می‌یابد و ما تا ۳.۵ برابر قیمت برق یارانه‌ای را برای پله‌های بالاتر به منظور تشویق به کاهش مصرف اعمال می‌کنیم.

منبع خبر :

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا