اخبار استان ها

۱۶۰ واحد مسکونی شهرداری رشت تعیین تکلیف می‌شود

محمدحسین واثق‌کارگرنیا در گفتگویی اظهار کرد: سال ۱۳۹۳، ۱۶۰ واحد مسکونی در مسکن مهر به‌عنوان حق‌السهم در اختیار شهرداری رشت قرار گرفت که طی این سال‌ها به حال خود رها شده است و باید هر چه سریع‌تر توسط شهرداری تعیین تکلیف شود.

وی افزود: به دلیل بی‌توجهی مدیران وقت، بسیاری از تأسیسات برق و تجهیزات داخلی از جمله شیرآلات، در و پنجره این واحدهای مسکونی تخریب و به سرقت رفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خاطرنشان کرد: شهرداری در دوره چهارم شورای اسلامی شهر، لایحه‌ای را به شورا پیشنهاد داده بود مبنی بر اینکه ۱۶۰ واحد مسکن مهر برای تملک املاکی که در حریم رودخانه‌ها قرار دارد، استفاده شود.

وی اضافه کرد: لایحه پیشنهادی شهرداری توسط شورای اسلامی شهر مصوب شد اما در آن زمان به دلیل پایین بودن ارزش مسکن مهر، استقبال عمومی نسبت به بسیار کم بود.

واثق‌کارگرنیا تصریح کرد: طی سال‌های گذشته قیمت واحدهای مسکن مهر بسیار افزایش یافته است و قیمت‌های آن با واحدهای مسکونی داخل شهر تفاوت زیادی ندارد، لذا استقبال مردم به‌ویژه مالکان حریم رودخانه‌ها نسبت به خرید و تملک این خانه‌ها بیشتر شده است.

وی اظهار کرد: در گذشته در حریم رودخانه‌های رشت، خانه‌هایی احداث شده است که به لحاظ زیست‌محیطی و امنیت وضعیت نامناسبی دارد و برای محیط شهری و شهروندان خطرآفرین است و شهرداری به آنها مجوز تعمیر و بازسازی نمی‌دهد، زیرا هرگونه ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها ممنوع است، لذا با مصوبه شورای اسلامی شهر، شهرداری خریداری و تملک و تخریب این خانه‌ها و تبدیل زمین آن به فضای سبز و پارک را در دستور کار خود قرار داده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: در حال حاضر افرادی به‌منظور فروش خانه قدیمی و فرسوده خود در حریم رودخانه‌ها به شهرداری مراجعه می‌کنند و با توجه به اینکه شهرداری به دلیل محدودیت اعتبارات مالی امکان خرید تمام املاک حریم رودخانه‌ها ندارد، می‌تواند با بازسازی و جایگزین کردن تجهیزات به سرقت رفته در واحدهای مسکن مهر، با قیمت کارشناسی، واحدهای خود را با خانه‌های شهروندان تهاتر کند.

وی با بیان اینکه با تهاتر واحدهای مسکونی شهرداری با املاک حریم رودخانه، مشکلات مسکن ساکنان این مناطق رفع و از تخریب بیشتر واحدهای مسکن مهر شهرداری جلوگیری می‌شود، گفت: رئیس شورای اسلامی شهر طی مکاتبه‌ای با شهردار خواستار تعیین تکلیف سریع املاک مسکن مهر و معرفی مدیرانی که در نگهداری این املاک کوتاهی کرده‌اند و موجب ضرر و زیان به بیت‌المال شده‌اند، به مراجع ذی‌ربط شده است.

به گزارش سرمایه گستران، شهر رشت مرکز استان گیلان ۷۰۰ هزار نفر جمعیت ثابت دارد که در طول شبانه‌روز این جمعیت به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا