اخبار استان ها

اصفهانی‌ها منازل خود را در ازای تحویل پسماند بیمه کنند

مهدی بقایی در گفتگویی با اشاره به اجرای طرح بیمه آتش‌سوزی منازل شهر در ازای تحویل پسماند خشک اظهار کرد: این طرح اواخر اسفندماه به‌صورت آزمایشی در ایستگاه‌های ثابت پسماند خشک اجرا شد و از ابتدای تیرماه امسال در قالب بخشی به نام «اصپاک» در نرم‌افزار «اصفهان من» قابل ارائه است.

وی افزود: در حال حاضر در ایستگاه‌های ثابت، همشهریان در ازای تحویل ۲۵ کیلو پسماند خشک می‌توانند منزل خود را تا مبلغ یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بیمه آتش‌سوزی کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان تصریح کرد: هر بار با تحویل پسماند خشک، مقدار آن در سیستم ثبت می‌شود و زمانی که این عدد به میزان ۲۵ کیلو رسید، شهروندان می‌توانند از بیمه آتش‌سوزی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: تیرماه امسال شهروندان می‌توانند با معرفی خود در نرم‌افزار «اصفهان من و اصپاک» هماهنگی‌های لازم با سیستم جمع‌آوری و پیمانکار سازمان مربوطه را برای مراجعه آن‌ها به منازل و دریافت پسماند خشک انجام دهند.

بقایی ادامه داد: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم سطح ایمنی شهر را ارتقا دهیم و دغدغه شهروندان در مورد بیمه آتش‌سوزی را برطرف کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با بیان اینکه در نرم‌افزار اصپاک برای روزهای جمعه، طرح جمع‌آوری پسماند انجام نمی‌شود، گفت: در قالب هماهنگی‌های انجام شده با پیمانکاران و از طریق ماشین‌آلات مجهز، شهروندان می‌توانند پوست میوه‌های خشک را به پیمانکاران سازمان پسماند تحویل دهند تا در کارخانه کود آلی در فضای کمپوست از آن استفاده شود.

وی اضافه کرد: از همشهریان دعوت می‌شود تا در راستای برطرف‌شدن دغدغه‌های مربوط به موارد مختلف در خصوص بیمه آتش‌سوزی و استفاده بهینه از پسماندهای خشک در مسیر درست و بهداشتی آن، همکاری و مشارکت لازم را با سازمان مدیریت پسماند برای شرکت در این طرح داشته باشند.

منبع خبر : ایمنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا